El. MŚ 2018: Wygrana Brazylii, Argentyna znów bez gola

Brazylijscy piłkarze wygrali w Fortalezie z Wenezuelą 3:1 w 2. kolejce kwalifikacji do mistrzostw świata w 2018 roku. Znów gola nie udało się zdobyć Argentyńczykom. Po porażce u siebie w czwartek z Ekwadorem 0:2, tym razem na wyjeździe zremisowali z Paragwajem 0:0.

"Canarinhos" do zwycięstwa poprowadził Willian. Pomocnik Chelsea Londyn wynik otworzył już w pierwszej minucie, a drugą bramkę zdobył tuż przed przerwą. Po nieco ponad godzinie gry kontaktowego gola dla Wenezueli strzelił Christian Santos. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W 74. minucie wynik ustalił Ricardo Oliveira.

Po dwóch kolejkach komplet punktów mają trzy drużyny. We wtorek Urugwaj pokonał u siebie Kolumbię 3:0, a Ekwador wygrał z Boliwią 2:0. Zwycięskie ekipy jeszcze nie straciły gola w tych eliminacjach.

Tak dobrej obrony nie ma Chile, ale za to w ofensywie nie do zatrzymania są Alexis Sanchez i Eduardo Vargas. Obaj strzelili po dwa gole, a ich drużyna wygrała na wyjeździe z Peru 4:3. Argentyna problem ze zdobywaniem bramek może usprawiedliwić kłopotami kadrowymi. Kontuzjowani są Lionel Messi oraz Sergio Aguero. Carlos Tevez i Angel di Maria w Asuncion nie byli w stanie spełnić pokładanych w nich nadziei.

Dziesięć zespołów w Ameryce Południowej walczy w systemie ligowym (każdy z każdym) o cztery miejsca dające bezpośredni awans do turnieju głównego w Rosji. Drużyna z piątej pozycji zagra w barażu z przedstawicielem Oceanii. Kwalifikacje w strefie CONMEBOL potrwają do października 2017 roku.

Wyniki 2. kolejki i tabela eliminacji mistrzostw świata 2018 w Ameryce Południowej:

Ekwador - Boliwia 2:0 (0:0) Bramki: Miller Bolanos (81), Felipe Caicedo (90+5-karny) Urugwaj - Kolumbia 3:0 (1:0) Bramki: Diego Godin (34), Diego Rolan (51), Abel Hernandez (87) Paragwaj - Argentyna 0:0 Brazylia - Wenezuela 3:1 (2:0) Bramki: Willian (1, 42), Ricardo Oliveira (74) - Christian Santos (64) Peru - Chile 3:4 (2:3) Bramki: Jefferson Farfan (10, 36-karny), Jose Paolo Guerrero (90+2) - Alexis Sanchez (7, 44), Eduardo Vargas (41, 49) tabela: M Z R P bramki pkt 1. Urugwaj 2 2 0 0 5-0 6 2. Ekwador 2 2 0 0 4-0 6 3. Chile 2 2 0 0 6-3 6 4. Paragwaj 2 1 1 0 1-0 4 5. Brazylia 2 1 0 1 3-3 3 6. Kolumbia 2 1 0 1 2-3 3 7. Argentyna 2 0 1 1 0-2 1 8. Peru 2 0 0 2 3-6 0 9. Wenezuela 2 0 0 2 1-4 0 10. Boliwia 2 0 0 2 0-4 0