MŚ w boksie: Tiszczenko złotym medalistą w wadze ciężkiej

Sporty walki

Mistrz Europy Rosjanin Jewgienij Tiszczenko wygrał z Kubańczykiem Erislandy Savonem 3:0 w finale kategorii ciężkiej (91 kg) mistrzostw świata w boksie w Dausze. W poprzedniej edycji turnieju, przed dwoma laty, Tiszczenko sięgnął po srebrny medal.

W środę złoto wywalczyli też jego rodak Witalij Dunajcew (64 kg), Kubańczycy Joahnys Argilagos (49 kg) i Arlen Lopez (75 kg) oraz Irlandczyk Michael Conlan (56 kg). Ani jednego zwycięstwa nie odnieśli pięściarze z Uzbekistanu, mimo że rywalizowało ich aż trzech.

Pozostałych pięć pojedynków finałowych odbędzie się w czwartek.

W katarskiej stolicy startowało trzech polskich bokserów: Dawid Jagodziński (49 kg) oraz wicemistrzowie Europy Tomasz Jabłoński (75 kg) i Igor Jakubowski (91 kg). Medalu nie zdobyli, ale Jabłoński zapewnił sobie awans na igrzyska dzięki Lopezowi. W rankingu ligi World Series of Boxing Polak zajął trzecie miejsce, a kwalifikację zdobył dlatego, że najlepszy na liście WSB Kubańczyk doszedł do finału wagi 75 kg.