FEN 9: Niedoszły pojedynek wreszcie dojdzie do skutku

Sporty walki
FEN 9: Niedoszły pojedynek wreszcie dojdzie do skutku
fot. FEN

Organizacja Fight Exclusive Night ogłosiła kolejne starcie, do jakiego dojdzie podczas gali FEN 9 "Go For It" we Wrocławiu, w dniu 7-go listopada 2015. Zmierzą się w nim dwaj czołowi polscy zawodnicy wagi półciężkiej: Wojciech "Kulkinio" Janusz reprezentujący klub Berserker's Team Szczecin i Marcin Wójcik z GŁD Team Piła. Pierwotnie pojedynek miał się odbyć na letniej edycji Fight Exclusive Night w Kołobrzegu.

Marcin Wójcik ma 26 lat i na ostatniej edycji gali FEN 8 szybko uporał się z Krzysztofem Pietraszkiem, który zastąpił kontuzjowanego Wojciecha Janusza. Zawodnik z Piły jest bardzo doświadczony, a pierwszy zawodowy pojedynek toczył już w 2007 roku. Cztery ostatnie walki wygrał w imponującym stylu pokonując przed czasem wszystkich rywali. Wójcik imponuje przygotowaniem fizycznym i świetnymi umiejętnościami stójkowymi. Jego bilans to 6 zwycięstw i 4 porażki. Waży 95 kg i mierzy 186 cm.

 

Izu nie bierze jeńców! Kolejne efektowne zwycięstwo Polaka

25-letni Wojciech Janusz to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników szczecińskiego klubu, w którym nie brakuje świetnych zawodników. Janusz trenuje pod okiem Piotra Bagińskiego. Był wielokrotnym Mistrzem Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu i Mistrzem Polski ADCC w Submission Fighting. "Kulkinio" udanie debiutował na FEN 7 w Bydgoszczy pokonując błyskawicznie Andrzeja Piątkowskiego. Szczecinianin waży 93 kg i mierzy 183 cm. W zawodowych walkach jest niepokonany i odniósł 4 zwycięstwa.

- Ten pojedynek wisiał od dawna w powietrzu. Udało nam się zbudować silną rywalizację polskiej wagi półciężkiej. Planujemy w jej wyniku, wyłonić mistrza tej kategorii. W ten scenariusz wpisuje się pojedynek Wójcika i Janusza. Może to i dobrze, że został przełożony, bo obaj mają po jednym zwycięstwie w naszej organizacji i chcą uzyskać szansę walki o pas w przyszłości. Droga do tego prowadzi nie tylko przez zwycięstwa, ale i przez dobre  walki. Myślę, że taką  zobaczymy w ich wykonaniu, a wygra lepszy - powiedział Paweł Jóźwiak prezes organizacji Fight Exclusive Night.

 

Bilety na galę FEN 9 „Go For It”są już dostępne w sprzedaży przez sieć Eventim, oraz na stronie www.eventim.pl, a także przez sieć Ticketpro oraz przez stronę www.ticketpro.pl.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze