W Lesznie po raz ostatni w tym sezonie zawarczą motory, a dla miejscowych kibiców będzie to okazja raz jeszcze podziękować żużlowcom Unii za zdobycie tytułu drużynowego mistrza Polski. W turnieju wystąpi pięciu zawodników "złotej" drużyny z braćmi Piotrem i Przemysławem Pawlickimi na czele, którzy będą też głównymi faworytami zawodów.

 

W memoriale wystąpią również m.in. wychowanek i wieloletni zawodnik leszczyńskiej drużyny Damian Baliński (ostatnio ŻKS ROW Rybnik), Adrian Miedziński (KS Toruń) oraz ubiegłoroczny tiumfator Piotr Świderski (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów).

 

Memoriał patrona leszczyńskiego stadionu rozgrywany jest od 64 lat. Smoczyk był jednym z najbardziej utalentowanych zawodników okresu powojennego. W 1949 roku w wieku 21 lat zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski. Rok później zginął w wypadku motocyklowym pod Lesznem. W turnieju poświęconym pamięci Smoczyka startowało wielu wybitnych zawodników takich, jak Tony Rickardsson, Hans Nielsen, Tomasz Gollob, Andrzej Huszcza, Jarosław Hampel, Roman Jankowski czy Henryk Żyto. Ten ostatni w latach 50. i 60. wygrał turniej sześciokrotnie.

 

Zawody rozegrane zostaną w niedzielę o godz. 15.00.