Orlen Liga: Legionovia rozgromiona przez Heike Beier

Sk bank Legionovia Legionowo nie miała szans w starciu z Budowlanymi Łodź i gładko przegrała 0:3. Zawodniczką meczu została Heike Beier.

Pierwsza partia przebiegała pod wyraźne dyktando przyjezdnym, które były lepsze w każdym aspekcie. Świetnie spisywała się Heike Baier, która do dobrego przyjęcia dokładała skuteczną grę w ataku. Z kolei gospodynie nie radziły sobie z zagrywką, przez co popełniały mnóstwo błędów. Głównie przez to przegrały pierwszą partię 13:25.

Drugi set był wyrównany tylko do jego połowy. W pewnym momencie jednak drużyna z Legionowa po prostu się zacięła, a Budowlane ze spokojem to wykorzystały. Wynik 15:25 może więc lekko zmylić, ale nie da się zwyciężyć po tak różnych połowach seta.

W trzecim secie było najwięcej walki, gdyż w końcu zespół z Legionowa podjął rękawicę. To jednak nie wystarczyło na mądrze grające łodzianki, które w trudnych sytuacjach ratowała Beier - później wybrana najlepszą zawodniczką spotkania. W trudnych momentach bez skrupułów obijała ręce rywalek i zapewniła Budowlanym cenny komplet punktów w pierwszym meczu sezonu.

SK bank Legionovia Legionowo – Budowlani Łódź 0:3 (13:25, 15:25, 18:25)

Legionovia: Smarzek, Paszek, Pacak, Szubert, Chojnacka, Grzelak, Wysocka (libero).