Janowicz wygrywa po dramatycznym boju! Skrót meczu

Jerzy Janowicz w wielkim stylu pokonał faworyzowanego Dominica Thiema i awansował do drugiej rundy zawodów Erste Bank Open 500 rozgrywanych w Wiedniu. Polak wygrał z Austriakiem 2:6, 7:6,6:4. Pula nagród tej imprezy to 1,745 mln dolarów.

Mecz Janowicza z nadzieją austriackiego tenisa od początku stał pod znakiem zapytania. Polak na początku tego miesiąca, z powodu kontuzji, wycofał się z imprezy w belgijskim Mons.

Monfils umie fruwać? Akrobatyczny kontratak Francuza!

Polak dobrze zaczął spotkanie z młodszym i wyżej notowanym Thiemem – wygrał pierwszego gema, kończąc asem serwisowym. Na problemy łodzianina nie trzeba było jednak długo czekać – te zaczęły się już przy drugim gemie, a w kolejnym na korcie w Wiedniu było już przełamanie. Wiele popsutych uderzeń z forhendu, podwójne błędy serwisowe, trafienia w siatkę spowodowały, że Janowicz przegrał pierwszego seta 2:6.

Początek drugiego seta w wykonaniu 65. w rankingu Polaka wyglądał zdecydowanie lepiej. Janowicz w końcu zaczął wykorzystywać swój największy atut, czyli serwis, dzięki czemu spokojnie wygrywał swoje podania. W szóstym gemie Austriak popełnił kilka błędów, a do tego świetny passing-shot Polaka i mieliśmy przełamanie. Już przy kolejnej okazji łodzianin był bliski powtórzenia tego czynu, jednak przy równowadze returnował w siatkę i w Austrii było 5:3.

Niestety Polak szybko zaczął się gubić. W kolejnym gemie popełnił błąd serwisowy i dwukrotnie wyrzucił piłkę poza kort – przełamanie na korzyść 19. rakiety świata.  Thiem nie zamierzał zmarnować tej szansy i szybko doprowadził do remisu. Przy tak zaciętej walce tie-break był nieunikniony – zaczął go Janowicz trafieniem backhandem wzdłuż linii! 24-latek grał jak natchniony i po zaciętej walce zwyciężył 7:6.

Trzeci set Polak zaczął rewelacyjnie! Przełamał Austriaka, a potem było już tylko lepiej! Janowicz popisywał się zarówno forhendami, jak i backhandami. W ostatniej akcji Thiem próbował zagrac skrótem, jednak trafił w siatkę.

Kolejnym przeciwnikiem Janowicza (65. miejsce w rankingu światowym) będzie Amerykanin Steve Johnson (47. ATP).

W stolicy Austrii wystąpią także dwaj polscy tenisiści w rywalizacji deblowej. Łukasz Kubot startuje razem z Brazylijczykiem Marcelo Melo, a Marcin Matkowski z Serbem Nenadem Zimonjicem.

Dominic Thiem - Jerzy Janowicz 1:2 (6:2, 6:7, 4:6)

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.