26:0! GKS Tychy rozgromił Partizan Belgrad

Hokeiści mistrza Polski GKS Tychy od wygranej z serbskim Partizanem Belgrad 26:0 (8:0, 5:0, 13:0) rozpoczęli udział w rozgrywanym na własnym lodowisku turnieju grupy C drugiej rundy Pucharu Kontynentalnego.

W drugim piątkowym meczu zawodów drużyna Coventry Blaze (Wielka Brytania) pokonał rumuński zespół Dunarea Galati 7:2 (2:0, 3:0, 2:2).

Obsada turnieju była dwukrotnie zmieniana. Najpierw miał w Tychach zagrać zwycięzca zawodów pierwszej rundy - CSKA Sofia. Bułgarzy jednak z powodu problemów finansowych wycofali się z rywalizacji. Zastąpił ich mistrz Turcji - Zeytinburnu Stambuł, a ostatecznie przyjechał mistrz Serbii Partizan Belgrad, który był trzeci w turnieju 1. fazy.

Zwycięzca tyskiej imprezy w następnej rundzie trafi do grupy E białoruskim Szachtiorem Soligorsk, francuskim Rouen Dragons i HK Kremenczuk z Ukrainy.

Turnieje trzeciej rundy odbędą się 20-22 listopada, a zawody finałowe z udziałem czterech najlepszych ekip zaplanowano na 8-10 stycznia 2016.

W poprzednim sezonie w Pucharze Kontynentalnym grała drużyna Ciarko PBS Bank KH Sanok, która w turnieju 3. rundy zajęła czwarte, ostatnie miejsce. Puchar zdobył mistrz Białorusi Nioman Grodno po wygranej z niemieckim Fischtown Pinguins Bremerhaven 6:2.

Hokeiści GKS Tychy wywalczyli w minionym sezonie drugie w historii klubu mistrzostwo Polski. Wygrali finałową rywalizację z JKH GKS Jastrzębie 4-2. (PAP)