Orlen Liga: Zwycięstwo Budowlanych po tie-breaku

W spotkaniu inaugurującym trzecią kolejkę spotkań Orlen Ligi siatkarki Budowlanych Łódź wygrały po tie-breaku z BKS Aluprofem Bielsko-Biała. Gospodynie dwukrotnie obejmowały prowadzenie, ale rywalki zdołały wyrównać i doprowadzić do piątego seta, w którym triumfowały podopieczne trenera Jacka Pasińskiego.

W pierwszym secie, mimo falstartu (0:3) dominowały gospodynie, które po ataku Daiany Muresan miały trzy oczka zaliczki na pierwszej przerwie, a później dobra postawa tej zawodniczki w polu serwisowym jeszcze powiększyła przewagę Budowlanych (14:5). Na drugiej przerwie gospodynie prowadziły pięcioma oczkami po skutecznym ataku Heike Beier. łodzianki pewnie utrzymały dystans, po dotknięciu siatki przez rywalki miały piłkę setową (24:17), a decydujący punkt dało przekroczenie linii 9. metra podczas zagrywki Małgorzaty Lis.

Giganci siatkówki: Cuprum Lubin - Noliko Maaseik 3:1. Skrót meczu

Początek drugiej odsłony to dominacja siatkarek Aluprofu, które po skutecznym ataku Heleny Horki z drugiej linii miały pięć punktów przewagi na pierwszej przerwie. Gospodynie goniły wynik i udało im się doprowadzić do wyrównania po błędzie rywalek (10:10). Ewelina Brzezińska dała gospodyniom dwa oczka zaliczki na drugiej przerwie, potem serią skutecznych bloków łodzianki jeszcze powiększymy przewagę (20:15). Gdy wydawało się, że jest już po meczu, bielszczanki ruszyły do odrabiania strat. Bohaterką ostatnich akcji była  Emilia Mucha, która najpierw wyrównała stan seta (23:23), a następnie dwoma asami serwisowymi przesądziła o zwycięstwie ekipy z Bielska-Białej.

W trzeciej odsłonie o sukcesie Budowlanych przesądziła dobra gra blokiem. Wynik długo oscylował wokół remisu (3:3, 8:8, 15:15). Gospodynie odskoczyły w końcówce seta (20:17) i mimo ambitnej postawy przyjezdnych, pewnie wygrały tę partię po dwóch skutecznych atakach Eweliny Brzezińskiej. W czwartej partii siatkarki Budowlanych mogły zakończyć mecz. Prowadziły 12:9, 15:10, 16:19, ale to przyjezdne miały piłkę setową po błędzie Daiany Muresan. Seta rozstrzygnęła walka na przewagi, w której dwa błędy popełniła Ewelina Brzezińska.

Tie-break, mimo początkowych kłopotów (2:4, 5:6) zakończył się sukcesem gospodyń. Łodzianki znów skutecznie grały blokiem, rywalki popełniały błędy i po jednym z nich - autowej zagrywce Yael Castiglione, podopieczne trenera Jacka Pasińskiego miały piłkę meczową. Daiana Muresan skutecznym atakiem zakończyła spotkanie w kolejnej akcji. MVP: Ewelina Brzezińska (Budowlani).

Budowlani Łódź - Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (25:18, 23:25, 25:21, 27:29, 15:10)

Budowlani: Heike Beier, Ewelina Brzezińska, Daiana Muresan, Gabriela Polańska, Sylwia Pycia, Pavla Vincourova - Dorota Medyńska (libero) - Martyna Grajber, Julia Twardowska, Magdalena Woźniczka.
Aluprof: Natalia Bamber-Laskowska, Yael Castiglione, Helena Horka, Małgorzata Lis, Kornelia Moskwa, Nikola Radosova - Mariola Wojtowicz (libero) - Koleta Łyszkiewicz, Emilia Mucha, Aleksandra Pasznik.