Orlen Liga: Impel rozgromił Developres

W jedynym niedzielnym spotkaniu Orlen Ligi Impel Wrocław wygrał w trzech krótkich setach z Developresem Skyres Rzeszów. Podopieczne Nicoli Negro odniosły trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Jedynie w początkowych fragmentach premierowej odsłony siatkarki Developresu miały inicjatywę. Gospodynie przegrywały 3:5 po autowym serwisie Agnieszki Kąkolewskiej, ale już na pierwszej przerwie technicznej miały punkt przewagi. W środkowej części seta siatkarki Impelu wypracowały sobie przewagę i po asie serwisowym Agnieszki Kąkolewskiej prowadziły na drugiej przerwie 16:12. Końcówka bez większych emocji: kiwka Kristin Hildebrand dała gospodyniom piłkę setową (24:18), przyjezdne jeszcze się obroniły w następnej akcji, ale w kolejnej Agnieszka Kąkolewska zakończyła tę partię.

Orlen Liga: Pałac przegrał z Atomem

Druga partia to już bezdyskusyjna przewaga wrocławianek. Cztery oczka zaliczki gospodyń na pierwszej przerwie, potem krótki przebłysk siatkarek z Rzeszowa, które zmniejszyły straty (9:7), a w odpowiedzi seria Impelu, która wyjaśniła wszystko w tej partii. Podopieczne Nicoli Negro wygrały osiem akcji z rzędu i powiększyły dystans do dziesięciu oczek (17:7). W końcówce przyjezdne zdołały jeszcze ugrać kilka punktów, ale nie były już w stanie zbliżyć się do rywalek. As serwisowy Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty przyniósł piłkę setową (24:15); ta sama zawodniczka atakiem z drugiej linii ustaliła wynik seta na 25:16.

W trzecim secie siatkarki z Rzeszowa nie były już w stanie odwrócić losów meczu. Na początku tej partii przyjezdne nie radziły sobie z przyjęciem zagrywek Mileny Radeckiej (4:0). W dalszej części seta wrocławianki utrzymywały przewagę (8:5, 12:6). Przestrzelony serwis rzeszowianek dał gospodyniom siedem oczek zaliczki na drugiej przerwie. Koncertowa gra Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty przybliżała Impel do szybkiego zakończenia tej rywalizacji. Przestrzelona zagrywka Adrianny Budzoń dała gospodyniom piłkę meczową (24:17), a as serwisowy Mileny Radeckiej zakończył tę konfrontację. MVP: Andrea Kossanjowa (przyjmująca, Impel).

Impel Wrocław – Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:19, 25:16, 25:17)

Impel: Milena Radecka, Kristin Hildebrand, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Andrea Kossanyiova, Monika Ptak – Lenka Durr (libero) – Karolina Piśla.
Developres SkyRes: Joanna Kapturska, Ana Otasevic, Magda Jagodzińska, Agata Skiba, Dominika Nowakowska, Weseła Bonczewa – Nikola Jelic (libero) – Paulina Filipowicz, Katarzyna Warzocha, Adrianna Budzoń, Aleksandra Wańczyk, Paulina Głaz.