PGNiG Superliga mężczyzn: Zagłębie przełamało złą passę

Piłka ręczna

W spotkaniu 9. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn Zagłębie Lubin wygrało z Górnikiem Zabrze 30:29. Miedziowi mieli w tym meczu przerwać złą passę, co po niezwykle emocjonującej końcówce udało się osiągnąć. W drugim dzisiejszym spotkaniu Pogoń Szczecin pokonała Śląsk Wrocław 35:25.

Początek spotkania Zagłębia z Górnikiem był wyrównanym widowiskiem. Po 5. minutach był remis 2:2, później na trafienia gospodarzy Górnicy znajdowali odpowiedź trafieniami Bartłomieja Tomczaka (3:3, karny - 8 minuta) i Mariusza Jurasika, który przedarł się przez obronę Miedziowych w 10. minucie (5:5). Gospodarze odskoczyli rywalom w 15. minucie gry, gdy Michał Bartczak skutecznym rzutem zakończył kontratak. Przed przerwą Zagłębie powiększyło przewagę do czterech bramek, a wynik tej części meczu ustalił skutecznie wykonanym rzutem karnym Wojciech Gumiński.

LM piłkarzy ręcznych: Słaba gra w obronie. Vive przegrało z Vardarem

Po przerwie gospodarze powiększali przewagę. Po efektownym rzucie Nikoli Dżono w 38. minucie wzrosła ona do sześciu bramek (22:16), a po pierwszym kwadransie drugiej połowy wnosiła pięć oczek. Zabrzanie rozpoczęli pościg, zmniejszali straty i w końcówce byli bliscy ich odrobienia. Ze stanu 30:26 dla gospodarzy doprowadzili do 30:29. Zostało siedem sekund i jedna bramka do odrobienia, ale rzut rozpaczy w ostatnich sekundach gry został jednak obroniony przez bramkarza gospodarzy.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 30:29 (18:14)

Najwięcej bramek – dla Zagłębia Lubin: Wojciech Gumiński i Michał Bartczak po 7, Kamil Krieger i Nikola Dżono po 5; dla Górnika Zabrze: Bartłomiej Tomczak 11, Paweł Niewrzawa 4.