Mecz Polek i Holenderek przerwany przez... awarię świateł na stadionie

Towarzyski mecz kobiecych reprezentacji Polska – Holandia został przerwany po pierwszej połowie. Powód? Na stadionie w Jeleniej Górze doszło do awarii świateł i na obiekcie zapadły egipskie ciemności. Gra w drugiej części nie została wznowiona.

Jeszcze zanim doszło do tej sytuacji, Polki prowadziły 1:0. W 20. minucie jedynego gola strzeliła piłkarka VfL Wolfsburg Ewa Pajor.

Krok w stronę Euro! Polki nie dały szans Słowacji

- Szkoda, że tak się stało. Złośliwość przedmiotów martwych dała znać o sobie. Podczas treningów wszystko +hulało+, ale niestety meczu nie udało się dokończyć. Oba zespoły były zawiedzione, chciały grać. Trudno, trzeba o tym zapomnieć. Teraz przed nami za miesiąc kolejny mecz o punkty w eliminacjach i na pojedynku z Mołdawią się skupimy - powiedział PAP Basiuk.

Dla podopiecznych Wojciecha Basiuka to spotkania miało być elementem przygotowań do kolejnego meczu eliminacji mistrzostw Europy 2017, który rozegrają 27 listopada w Mołdawii.

Polska - Holandia 1:0 (1:0)

Bramka: Pajor 20

Polska: Daria Antończyk - Aleksandra Sikora, Marta Mika, Jolanta Siwińska, Hanna Konsek - Anna Rędzia, Patrycja Balcerzak, Evelyn Nicinski, Natalia Chudzik - Ewa Pajor, Katarzyna Daleszczyk

Holandia: Angela Christ - Desiree van Lunteren, Stefanie van der Gragt, Merel van Dongen, Petra Hogewoning - Shanice van de Sanden, Tessel Middag, Marthe Munsterman, Renée Slegers, Kirsten van de Ven - Vanity Lewerissa

Żółta kartka: Van der Gragt