Puchar Niemiec: Lewandowski tym razem nie strzelił Wolfsburgowi, gol Sobiecha

VfL Wolfsburg nie obroni Pucharu Niemiec! Wilki pożegnały się z tymi rozgrywkami na 1/16 finału, przegrywając u siebie z Bayernem Monachium 1:3. Robert Lewandowski nie powtórzył swojego wyczyny z poprzedniego meczu tych drużyn nawet w jednej piątej. W innym meczu gola strzelił napastnik Hannover 96 Artur Sobiech, jednak jego drużyna odpadła.

We wrześniu w Bundeslidze mistrzowie Niemiec rozbili VfL Wolfburg 5:1. Ten mecz był popisem jednego aktora - "Lewy" strzelił wówczas pięć goli w dziewięć minut. W związku z tym wszyscy zastanawiali się, jak wypadnie tym razem?

28-latek będzie trenerem Hoffenheim. To idzie młodość

Dyrektor sportowy "Wilków" Klaus Allofs zapowiadał, że obrońcy wyciągnęli wnioski i tym razem skutecznie zatrzymają Polaka. - Mieliśmy trochę czasu od poprzedniego meczu i pracowaliśmy nad tym – stwierdził przed rozpoczęciem meczu i najwyraźniej miał rację.

Polak, który rozegrał 90 minut, był dokładnie kryty i nie wpisał się na listę strzelców. Pomimo tego, marzenia piłkarzy VfL Wolfsburg o korzystnym wyniku prysły, jak bańka mydlana już po pierwszej połowie. Wynik otworzył Douglas Costa, który popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu! Kolejne dwa ciosy zadał Thomas Mueller i było praktycznie po meczu. W drugiej połowie gospodarzy stać było wyłącznie na honorowe trafienie.

Jak wypadli pozostali Polacy? Artur Sobiech wszedł w 71. minucie i strzelił gola SV Darmstadt, jednak to rywale cieszyli się z awansu. Wśród nich rezerwowy bramkarz Łukasz Załuska. W barwach 1.FC Kaiserslautern cały mecz rozegrał Kacper Przybyłko, 77 minut grał Marcus Piossek, nawet dziewięć minut spędził na boisku Mateusz Klich. Paweł Baranowski przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych Erzgebirge Aue. Oskar Zawada (VfL Wolfsburg) i Piotr Ćwielong (VfL Bochum) nie znaleźli się w kadrach swoich drużyn.

Wyniki wtorkowych meczów 1/16 finału Pucharu Niemiec:

VfL Wolfsburg - BAYERN MONACHIUM 1:3 (0:3)

Bramki: André Schürrle 90 - Douglas Costa 15, Thomas Müller 20, 34

ERZGEBIRGE AUE - Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0)

Bramka: Max Wagner 74

1.FSV Mainz 05 - TSV 1860 MONACHIUM 1:2 1:0)

Bramki: Christopher Schindler 6 (s) - Stefan Mugoša 70, Rubin Okotie 77

1.FC NUERNBERG - Fortuna Duesseldorf 5:1 (4:0)

Bramki: Guido Burgstaller 10, Hanno Behrens 17, Niclas Füllkrug 41, Tim Leibold 43, Danny Blum 69 - Kerem Demirbay 71

FSV Frankfurt 1899 - HERTHA BERLIN 1:2 po dogrywce (0:0,1:1)

Bramki: Timm Golley 47 - Salomon Kalou 56, 99 (k)

SPVGG UNTERHACHING - RB Lipsk 3:0 (2:0)

Bramki: Markus Einsiedler 5, Marco Rosenzweig 23, Thomas Steinherr 67

VFL BOCHUM - 1.FC Kaiserslautern 1:0 (0:0)

Bramka: Chris Löwe 67 (s)

SV DARMSTADT - Hannover 96 2:1 (0:0)

Bramki: Aytaç Sulu 74, Sandro Wagner 79 - Artur Sobiech 76