Puchar Polski: Piłkarska uczta w Sosnowcu! Wymiana ciosów dla Cracovii

Kiepska pierwsza i niesamowita druga połowa złożyły się na arcyciekawe widowisko w Sosnowcu, gdzie Zagłębie ostatecznie uległo Cracovii 1:2. To gospodarze mieli więcej z gry i powinni odnieść korzystniejszy rezultat jednak taka właśnie jest piłka! Rakels w ostatnich minutach ustalił wynik spotkania.

Dosyć zachowawcza pierwsza połowa nie zapowiadała tego, co zobaczyliśmy w drugiej części gry. W Sosnowcu zobaczyliśmy prawdziwą wymianę ciosów, a zwycięsko z niej dość nieoczekiwanie wyszli goście. Zagłębie doprowadziło do remisu i prowadziło grę, długimi fragmentami dążąc do prowadzenia. Akcji nie brakowało, bowiem gospodarze oddali aż 23 (!) strzały, jednak w znakomitej dyspozycji mimo błędów w pierwszej części gry był stojący między słupkami Pilarz.

Puchar Polski: W Bydgoszczy bez bramek

Wszystko zaczęło się od bramki Miroslava Covilo, która zmusiła Zagłębie do pójścia do przodu. Obrońca "Pasów" na gola zamienił dośrodkowanie Mateusza Cetnarskiego z rzutu rożnego. Tuż przed zmianą stron wyrównał Michał Fidziukiewicz, który wykorzystał niepewną interwencję Pilarza, który "wypluł" stosunkowo łatwą piłkę uderzoną z dystansu. Oba zespoły schodziły na przerwę z remisem, jednak to dopiero druga połowa przyniosła kapitalne widowisko.

Akcja za akcję, strzał za strzałem. Pałeczkę przejęli gospodarze, którzy atakowali raz po raz, a swoje sytuacje miało ofensywne trio: Arak, Pribula, Fidziukiewicz. Nic jednak nie chciało wpaść, a błędy z pierwszej części gry naprawiał Pilarz, który dla odmiany po zmianie stron bronił jak z nut. Najlepsze okazje zmarnowali Pribula i Fidziukiewicz. Cracovia co jakiś czas odpowiadała, jednak nic nie zapowiadało, że to właśnie goście wyprowadzą decydujący cios.

W samej końcówce rozrzucenie akcji na prawe skrzydło i precyzyjna centra otworzyły Denissowi Rakelsowi drogę do bramki. Reprezentant Łotwy głową (!) skierował piłkę pod poprzeczkę bramki Fabisiaka, który nie miał szans przy mocnym i precyzyjnym strzale. Emocjonująca wymiana ciosów w mroźnej scenerii kończy się więc zwycięstwem Pasów, które z Sosnowca wywożą świetny wynik, stawiający ich w roli zdecydowanego faworyta do awansu. Nie należy jednak jeszcze grzebać szans lidera 1 ligi, który pokazał dziś, jak dobrze w piłkę grać potrafi.

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2 (1:1)
Fidziukiewicz 45' - Covilo 22', Rakels 90'

Zagłębie: Wojciech Fabisiak - Marcin Sierczyński, Łukasz Sołowiej (79. Konrad Budek), Krzysztof Markowski, Żarko Udovicic - Dawid Ryndak, Łukasz Matusiak, Sebastian Dudek, Michał Fidziukiewicz, Martin Pribula - Jakub Arak

Cracovia: Krzysztof Pilarz - Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Piotr Polczak (64. Damian Dąbrowski), Bartosz Rymaniak - Jakub Wójcicki (36. Mateusz Wdowiak), Miroslav Covilo, Mateusz Cetnarski (84. 84. Łukasz Zejdler), Marcin Budziński, Erik Jendrisek - Deniss Rakels.