Vexed Gaming przegrywa z Fnatic w meczu otwarcia

@Vexed

Pierwszy mecz DreamHack Cluj-Napoca już za nami. Nasi rodacy z Vexed Gaming, mimo świetnej pierwszej połowy na de_cobblestone, przegrywają z Fnatic.

Polacy swoje spotkanie rozpoczęli z lekkim opóźnieniem, spowodowanym problemami technicznymi, które na początku imprezy napotkali organizatorzy. Po wykluczeniach, na której o zwycięstwo mieli walczyć nasi rodacy, zostało de_cobblestone. Nasi rodacy rozpoczynali spotkanie po stronie antyterrorystów i od samego początku stwarzali spore problemy zwycięzcom ESL One Cologne.

Przegrana runda pistoletowa nie onieśmieliła naszych rodaków, którzy w kolejnych rundach mimo braku broni, zaprezentowali się bardzo dobrze. Konsekwentnie bronili dostępu do swoich pozycji, dzięki czemu pierwsza połowa padła ich łupem, a wynik 10:5 na korzyść Polaków dobrze zwiastował na kolejną potyczkę.

Po zmianie stron, do głosu doszli jednak bardziej doświadczeni gracze Fnatic, którzy krok po kroku zdobywali kolejne rundy, doprowadzając do remisu. Niestety, nasi rodacy grający już po stronie terrorystów, nie byli w stanie zdobyć choćby jednej rundy i ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 16:10 dla Fnatic.

W kolejnych potyczkach w grupie A, nasi rodacy spotkają się Cloud9 bądź Luminosity i wyłącznie dwa zwycięstwa, będą w stanie zagwarantować im awans do kolejnej fazy turnieju. Za moment rozpocznie się spotkanie między wcześniej wspomniany zespołami, a pełny harmonogram dzisiejszych zmagań możecie zobaczyć tutaj.