Była tancerka mistrzynią boksu. 48-latka czyni cuda

Sporty walki
Była tancerka mistrzynią boksu. 48-latka czyni cuda
fot. facebook

Alicia „Slick” Ashley marzyła, aby zostać profesjonalną tancerką. Niestety kontuzja pokrzyżowała jej plany, więc postanowiła zająć się… boksem! Teraz ma 48 lat i wcale nie zwalnia tempa. 29 października dokonała kolejnego wielkiego wyczynu, dzięki czemu trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa.

Ashley urodziła się na Jamajce 23 kwietnia 1967 roku. Kiedy miała 11 lat przeniosła się wraz z rodziną do Stanów Zjednoczonych. Ashley wychowała się na Brooklynie, gdzie sport towarzyszył jej od najmłodszych lat. Starszy o rok brat Maurice to wybitny szachista, który jako pierwszy w historii Afroamerykanin, który uzyskał tytuł arcymistrza. Natomiast Devon to czterokrotny mistrz świata w kick-boxingu.

 

Wach: Jestem w drodze na szczyt wagi ciężkiej

 


Alicia postawiła z kolei na taniec. Talent odziedziczyła z pewnością po ojcu, który był profesjonalnym tancerzem i choreografem. Odniosła w tej dyscyplinie wiele sukcesów, chciała podążać właśnie tą drogą.  Dostała nawet stypendium i mogła uczęszczać do prestiżowej szkoły Alvina Aileya. Kiedy wszyscy wróżyli jej świetlaną przyszłość, podczas jednego z treningów świat Ashley runął – kontuzja łękotki i koniec kariery.


Tancerka nie poddała się. Postanowiła rozpocząć treningi z bratem Devonem. Grację i lekkość poruszania się w tańcu Ashley szybko przeniosła do ringu. W 1995 roku zadebiutowała w kick-boxingu. W kolejnych jedenastu starciach nie poniosła żadnej porażki, postanowiła więc spróbować swoich sił w boksie.

 

 

Back in my kickboxing days with my big bro @devoncormack.

A photo posted by @aliciaslickashley on Aug 14, 2014 at 2:39pm PDT

 


W 1999 roku, jako 32-latka zadebiutowała na zawodowym ringu, a od tego czasu stoczyła 33 pojedynki. Dopiero przy drugim podejściu do zdobycia pasa WBC wagi junior piórkowej, Ashley mogła cieszyć się ze zdobycia tytułu. W 2011 roku pokonała na punkty Christinę Ruiz. Pas obroniła jeszcze dwukrotnie, jednak przy kolejnej próbie w 2014 roku, po dość kontrowersyjnym werdykcie, przegrała z Jackie Navą.


Ashley nie załamała się i przekonywała, że tytuł jeszcze odzyska. Na szansę nie musiała czekać długo, ponieważ Nava… zaszła w ciążę. 48-latka do walki o wakujący pas przystąpiła w czwartek, 29 października. Pokonując w siódmej rundzie Christinę McMahon Ashley przeszła do historii jako najstarsza mistrzyni świata w boksie kobiet!

 

And new....again....

Posted by Luigi Olcese on 29 październik 2015
Karolina Owczarz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze