Pogoń straciła zwycięstwo w końcówce. Kwiek uratował zabrzan

Pogoń Szczecin podzieliła się punktami z Górnikiem Zabrze. „Portowcy” przed własną publicznością zremisowali 1:1 z ekipą Leszka Ojrzyńskiego. Wynik meczu otworzył w 73. minucie spotkania Mateusz Matras, który pokonał bramkarza przyjezdnych strzałem głową z bliskiej odległości. Wyrównał w samej końcówce Aleksander Kwiek.

W pierwszej połowie na stadionie w Szczecinie działo się niewiele. Więcej z gry mieli gości z Zabrze, którzy raz za razem niepokoili Dawida Kudłę. Bramkarz „Portowców” w porównaniu do Grzegorza Kasprzika miał naprawdę sporo pracy. Golkiper szczecinian zatrzymał strzały Łukasza Madeja z dystansu, Bartosza Kopacza z bliskiej odległości oraz powstrzymał Macieja Korzyma w sytuacji sam na sam. Zespół Czesława Michniewicza nie oddał w pierwszej części meczu ani jednego celnego strzału. Kudła był bezsprzecznym bohaterem pierwszej połowy.

Góralu, czy ci nie żal? Zabrzanie wciąż na dnie

Po przerwie obraz gry ulec zmianie. Miejscowi wzięli się do pracy, a efektem tego była świetna sytuacja, w której znalazł się najlepszym snajper Pogoni Łukasz Zwoliński. Wychowanek szczecińskiej drużyny w 49. minucie wyszedł sam na sam z Grzegorzem Kasprzikiem, ale nie wiedzieć czemu nie oddał strzału i futbolówka znalazła się w rękach doświadczonego golkipera.

W 71. minucie Rafał Kurzawa stanął przed szansą, ale jego próba z bliskiej odległości nieznacznie minęła bramkę gospodarzy. Odpowiedź Pogoni była najlepsza z możliwych. Dwie minuty później Mateusz Matras wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pokonał z bliska bezradnego Kasprzika. Niespełna 120. sekund później Wladimer Dwaliszwili mógł podwyższyć wynik, ale w dogodniej sytuacji został powstrzymany. W 85. minucie fatalnie pod bramką zabrzan zachował się Miłosz Przybecki, który z bliskiej odległości nie potrafił pokonać Kasprzika.

Górnik nie zasłużył w tym meczu na porażkę i tuż przed końcem spotkania wyrównał. Precyzyjne podanie Łukasza Madeja na bramkę zamienił Aleksander Kwiek. Remis oznacza, że przynajmniej na dobę Górnicy opuścili ostatnie miejsce w tabeli, a Pogoń po tej kolejce może stracić zajmowaną od kilku tygodni pozycję wicelidera.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)

Bramki: Mateusz Matras (73'-głową) - Aleksander Kwiek (87') Sędzia: Szymon Marciniak (Płock) Widzów: 5126

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła - Adam Frączczak, Sebastian Murawski, Jakub Czerwiński, Mateusz Lewandowski - Marcin Listkowski (68' Takuya Murayama), Takafumi Akahoshi, Mateusz Matras, Rafał Murawski, Patryk Małecki (62' Wladimer Dwaliszwili) - Łukasz Zwoliński (80' Miłosz Przybecki)

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik - Paweł Widanow, Adam Danch, Bartosz Kopacz, Mateusz Słodowy - Łukasz Madej, Rafał Kurzawa (77' Armin Cerimagic), Adam Dźwigała (71' Mariusz Przybylski), Roman Gergel, Aleksander Kwiek - Maciej Korzym (67' Michał Janota)

Żółta kartka: Patryk Małecki, Takafumi Akahoshi, Takuya Murayama - Adam Dźwigała, Mateusz Słodowy