ATP w Bazylei: Klęska Matkowskiego w ćwierćfinale debla

Marcin Matkowski i serbski tenisista Nenad Zimonjic przegrali z Austriakiem Alexandrem Peyą i Brazylijczykiem Bruno Soaresem 0:6, 1:6 w ćwierćfinale turnieju ATP World Tour w Bazylei. Grono półfinalistów w singlu uzupełnił Szwajcar Roger Federer.

Spotkanie - ze względu na poprzedzające je zacięte ćwierćfinały singla - rozpoczęło się dopiero 10 minut przed północą. W pierwszej rundzie Matkowski i Zimonjic pokonali Szwajcarów Henri Laaksonena i Lukę Margaroliego 6:4, 7:6 (7-5).

Polsko-serbski duet już w poniedziałek zapewnił sobie udział w kończącym sezon turnieju masters ATP World Tour Finals w Londynie (15-22 listopada).

Tuż przed meczem Matkowskiego i Zimonjica zakończył się pojedynek najwyżej rozstawionego i pochodzącego z Bazylei Rogera Federera z Belgiem Davidem Goffinem (8.). Broniący tytułu Szwajcar wygrał 6:3, 3:6, 6:1.

Występem w tej imprezie utytułowany Federer chce się zrehabilitować za wpadkę z Szanghaju w połowie października. Wówczas przegrał niespodziewanie z Hiszpanem Alberto Ramosem w drugiej rundzie.

W półfinale zmagań w Bazylei, w których triumfował już sześć razy, jego rywalem będzie Amerykanin Jack Sock. Drugą parę utworzą rozstawiony z numerem trzecim Hiszpan Rafael Nadal i Francuz Richard Gasquet (5.).

W singlu startował Jerzy Janowicz. Łodzianin przeszedł eliminacje, ale w głównej drabince przegrał pierwsze spotkanie.

Turniej w Bazylei ma pulę nagród 1,575 mln euro.

Jack Sock (USA) - Donald Young (USA) 5:7, 6:4, 6:2
   Richard Gasquet (Francja, 5) - Ivo Karlovic (Chorwacja) 6:4, 6:7 (2-7), 7:6 (8-6)