Piast Gliwice znów zwycięski! Dwa gole Barisicia

Josip Barisić

Piast Gliwice nie zamierza oddać nikomu fotelu lidera, co potwierdził w sobotnim meczu z Zagłębiem Lubin. Drużyna Radoslava Latala wygrała pewnie 2:0. Bohaterem meczu został Josip Barisić, który dwukrotnie pokonał bramkarza.

- Gramy u siebie i w grę wchodzą tylko trzy punkty. Ale Zagłębie spisuje się dobrze i to wcale nie będzie prosty mecz. Przede wszystkim musimy uważać na stratę pierwszego gola - i do niego nie dopuścić. W ostatnich dwóch meczach to rywale jako pierwsi wychodzili na prowadzenie. Raz udało nam się dogonić. Za drugim już nie mieliśmy takiej zdolności - mówił Latal.

Vrdoljak: W tym roku już nie zagram

Piłkarze Czecha zrealizowali jego założenia w stu procentach. Wszystko zaczęło się w 7. minucie, kiedy Barisić uwolnił się spod opieki obrońcy i pokonał bramkarza strzałem z około 12 metrów. Asystę zaliczył Marcin Pietrowski, który popisał się ładnym krosowym podaniem. W drugiej połowie Barisić znów skierował piłkę do siatki. Tym razem wykorzystał podanie Kamila Vacka.

Gospodarze zrehabilitowali się w ten sposób za niespodziewaną porażkę z Koroną Kielce 0:1. Gliwiczanie są liderem, mając 31 punktów. O osiem więcej od Pogoni Szczecin.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: Barisić 7, 70

Piast: Jakub Szmatuła - Kornel Osyra, Uroš Korun, Hebert - Bartosz Szeliga (64. Tomasz Mokwa), Marcin Pietrowski, Radosław Murawski, Kamil Vacek, Patrik Mráz - Josip Barišić (87. Mateusz Mak), Martin Nešpor (60. Saša Živec)

Zagłębie: Konrad Forenc - Aleksandar Todorovski, Ľubomír Guldan, Maciej Dąbrowski, Đorđe Čotra - Ján Vlasko (81. Arkadiusz Woźniak), Łukasz Piątek (59. Krzysztof Janus), Jarosław Kubicki, Adrian Rakowski, Krzysztof Piątek (59. Łukasz Janoszka) - Michal Papadopulos

Żółte kartki: Barišić, Korun - Papadopulos, Todorovski, Rakowski, Čotra, Dąbrowski, Janoszka