Podział punktów w Bielsku-Białej

W spotkaniu kończącym 14. kolejkę ekstraklasy piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała zremisowali z Jagiellonią Białystok 1:1. Podział punktów nikogo nie skrzywdził, ale Podbeskidzie wciąż pozostaje w tym sezonie bez zwycięstwa na własnym stadionie.

Goście mogli otworzyć wynik już w 5. minucie spotkania, jednak doskonałej okazji nie wykorzystał Taras Romanczuk. Gospodarze również mieli swoje szanse, ale Bartłomiej Drągowski pewnie interweniował przy próbach Kohei Kato.  W 32. minucie piłkarze Jagiellonii przeprowadzili wreszcie skuteczną akcję: Piotr Tomasik precyzyjnie zaadresował piłkę do Karola Świderskiego, a ten nie miał większych kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce z bliskiej odległości. Górale mieli szansę na szybką ripostę, ale strzał Mateusza Możdżenia chybił celu.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza po raz drugi wygrała na wyjeździe

Po przerwie piłkarze Podbeskidzia dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku. W 51. minucie Bartłomiej Drągowski zatrzymał strzał Roberta Demjana. Wyrównujący gol padł w 70. minucie. Robert Demjan zagrał do Adama Mójty, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. Pięć minut później kolejną szansę miał Demjan, ale tym razem Bartłomiej Drągowski nie dał się zaskoczyć. W końcówce meczu obie ekipy miały jeszcze okazje do zmiany rezultatu. W 88. minucie Robert Demjan mógł tylko dopełnić formalności, ale fatalnie spudłował z kilku metrów. W odpowiedzi Karol Mackiewicz strzelał po ziemi, ale Emilijus Zubas był na posterunku.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)