TBL: Stelmet przegrał trzy kwarty, ale wygrał mecz

Stelmet BC Zielona Góra pokonał na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 78:71. Co ciekawe zwycięzcy przegrali aż trzy kwarty, a i tak wygrali cały mecz!

Zdecydowanymi faworytami byli goście, którzy sezon rozpoczęli od trzech zwycięstw. Choć trener mistrzów Polski Saszo Filipovski uparcie powtarza, że to jeszcze nie jest taka gra, o której marzy, to bilans mówił sam za siebie. Zwłaszcza że poniedziałkowy rywal Polpharma Starogard Gdański na trzy spotkania przegrał wszystkie. Niespodzianka była więc bardzo mało prawdopodobna.

Cenna wygrana Rosy w Zgorzelcu

Mało jednak brakowało. Wystarczy powiedzieć, że trzy kwarty padły łupem Polpharamy! Problem w tym, że były to zwycięstwa punktem oraz dwa razy dwoma punktami. Stelmet, jak wygrał, to od razu dwunastoma oczkami. I to właśnie druga odsłona była kluczowa. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 78:71 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Przemysław Zamojski (14).

Polpharma Starogard Gd. - Stelmet BC Zielona Góra 71:78 (21:20, 11:23, 17:15, 22:20)

Polpharma Starogard Gd.: Łukasz Diduszko 16, Johnathon Tiller 15, Michael Hicks 14, Tomasz Wojdyła 8, Kevin Bailey 6, Marcin Flieger 5, Roman Szymański 4, Szymon Długosz 3, Arkadiusz Kobus 0.

Stelmet BC Zielona Góra: Przemysław Zamojski 14, Karol Gruszecki 10, Dejan Borovnjak 10, J.R. Reynolds 8, Adam Hrycaniuk 8, Vlad-Sorin Moldoveanu 7, Dee Bost 6, Mateusz Ponitka 6, Szymon Szewczyk 4, Łukasz Koszarek 3, Nemanja Djurisic 2.

Stelmet pozostaje jedynym zespołem w ekstraklasie bez porażki.