Lozano: ZAKSA jest kandydatem do tytułu

Mimo porażki Cerrad Czarnych Radom z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle, Raul Lozano zanotował udany start w PlusLidze. "To był dobry moment na grę z naszpikowaną gwiazdami ZAKS-ą. Jeszcze nie grają tego, co potrafią, bo do tego potrzeba czasu. Zagraliśmy poprawnie, ale rywale wygrali zasłużenie."

Czarni Radom byli o krok od pokonania ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w 1. kolejce PlusLigi. Zespół trenera Lozano prowadził 2:1 w setach i miał kilkupunktową przewagę w czwartym secie, jednak znakomita seria Grzegorza Boćka i spektakularny comeback gości pozwoliły im odwrócić losy meczu.
To był dobry moment na grę z ZAKSĄ. Rywal, który moim zdaniem jest kandydatem do tytułu, jeszcze nie gra tego, co z pewnością potrafi. W pierwszym secie nie zaprezentowaliśmy się dobrze w obronie. Potem poprawiliśmy atak i blok, dlatego prowadziliśmy w meczu. Mieliśmy swoją szansę na zamknięcie tego spotkania, ale ZAKSA potrafiła wyrwać nam ten mecz. W czwartym secie, a w zasadzie w końcówce tej odsłony cierpieliśmy w przyjęciu. Mamy potencjał, ale musimy poprawić grę w obronie. Niektóre ataki przeciwnika nie powinny wpaść w nasze boisko. Uważam, że ZAKSA wygrała zasłużenie.

Emocjonujący start PlusLigi

Jego vis a vis, Ferdinando de Giorgi mógł być z kolei zachwycony charakterem swojego zespołu, który z pewnością jeszcze znajduje się budowie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by ZAKSA z reprezentantami Polski, Francji i Belgii w składzie włączyła się do walki o mistrzowski tytuł.
To był dla nas ciężki mecz, dlatego tym bardziej cieszę się z wygranej. To była dla mnie premiera w PlusLidze i już się przekonałem, że to w każdym spotkaniu, by zwyciężać trzeba będzie wspinać się na sam szczyt. Zdajemy sobie sprawę, że początek ligi będzie dla nas trudny, bo aż siedmiu zawodników dołączyło do zespołu na sam koniec przygotowań. W tym trudnym meczu w Radomiu, w decydującym momencie znaleźliśmy sposób, by odwrócić losy spotkania. Najważniejsze, że cały czas byliśmy w grze, wierzyliśmy, że można zwyciężyć.