Niespodzianki nie było. Wach przegrał z Powietkinem

Sporty walki

Niestety Mariusz Wach nie zdołał sprawić niespodzianki. Polak przegrał z Rosjaninem Aleksandrem Powietkinem w dwunastej rundzie. W środę na gali w Kazaniu sensacji jednak nie zabrakło!

Wach świetnie rozpoczął ten pojedynek, co rusz trafiając rywala lewym prostym. Polak przekonywał, że od trzeciej rundy podkręci tempo i zdominuje rywala w ringu, jednak to się nie stało. Powietkin szybko narzucił swój styl i od połowy walki coraz bardziej obijał „Wikinga”. W ostatnich rundach mocno puchł prawy policzek Polaka, na którym w końcu pojawiło się rozcięcie. Kontuzja była na tyle poważna, że sędzia Jay Nady, po konsultacji z lekarzem, przerwał pojedynek w dwunastej rundzie.

 

Dlaczego Mariusz Wach przegrał? Oceny ekspertów Polsatu Sport

 

Była to ostrożna walka, w której skuteczniej boksował Powietkin. Gdyby Mariusz dołożył prawą rękę, to by zmusił Rosjanina do odkrycia się. Szkoda, że tego nie wykorzystał, to było jednak wyjście na zupełnie inną sportową półkę – stwierdził po walce Janusz Pindera.  

 

Nic złego się nie stało. Mariusz Wach jest bliski powrotu do pozycji, w jakiej znajdował się przed starciem z Władimirem Kliczką. Co ważne jest teraz wolny od polityki. Jeśli ktoś może być dziś rozczarowany, to tylko Rosjanie – dodał dyrektor ds. sportu telewizji Polsat Marian Kmita.

 

Cała gala w Kazaniu była jednak bardzo udana. Ze świetnej strony zaprezentował się Dmitrij Biwol, który bez wątpienia już niebawem mocno namiesza w wadze półciężkiej. Zwycięstwa tego młodego Rosjanina wszyscy się spodziewali, jednak sensacji tego wieczoru z pewnością nie zabrakło.


Najpierw zaskoczył wszystkich Olanrewaju Durodola, który w zaledwie dwie rundy rozbił niepokonanego króla nokautu Dimitrija Kudriaszowa. Nie mniejszą sensacją było zwycięstwo Oli Afolabiego, który przegrywał w pierwszych rundach, a w piątej odsłonie posłał na deski Rachima Czachkijewa.


Bez niespodzianek było w starciu o pas WBA wagi junior ciężkiej. Zgodnie z oczekiwaniami Denis Lebiediew wygrał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie z Lateefem Kayodem. Trzeba jednak przyznać, że Nigeryjczyk kilkukrotnie zaskoczył Rosjanina!

 

Karta walk gali w Kazaniu:

 
10 rund - kategoria półśrednia o pas IBO International
Wiszchan Murzabekow (11-0, 5 KO) vs. Solomon Bogere (13-2, 10 KO)( 3. runda, KO)
 
12 rund - kategoria półciężka o pas WBA Intercontinental
Dmitrij Biwol (4-0, 4 KO) vs. Jackson Junior (19-4, 17 KO) (4. runda, TKO)

12 rund – kategoria super lekka o pas IBF World
Cesar Cuenca (48-0, 2 KO) vs. Eduard Trojanowskij (22-0, 19 KO) (6. runda, TKO)

12 rund – kategoria cruiser o pas WBC Silver
Dmitrij Kudriaszow (18-0, 18 KO) vs. Olanrewaju Durodola (21-2, 19 KO) (2. runda, TKO)
 
12 rund – kategoria cruiser o pas IBO World
Rachim Czachkijew (24-1, 18 KO) vs. Ola Afolabi (21-4, 10 KO) (5. runda, KO)
 
12 rund – kategoria cruiser o pas WBA World
Dienis Lebiediew (27-2, 20 KO) vs. Lateef Kayode (21-0, 16 KO) (8. runda, TKO)
 
12 rund – kategoria ciężka o pas WBC Silver
Aleksander Powietkin (29-1, 21 KO) vs. Mariusz Wach (31-1, 17 KO) (12. runda, TKO)

 

Karolina Owczarz, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze