Bokserskie emocje z walką Bradley – Rios na deser

Sporty walki

Szykuje się rewelacyjny weekend dla kibiców boksu. Polsat Sport najpierw pokażę galę w Liverpoolu, a następnie przeniesiemy się za Ocean. W Las Vegas gala Top Rank, a tam cała plejada pięściarskich gwiazd.

Zaczynamy od Europy. W Liverpoolu dojdzie do starcia o pas mistrza Wielkiej Brytanii wagi super średniej. Wysoko notowani w rankingach, niepokonani Callum Smith i Rocky Fielding zmierzą się na dystansie dwunastu rund, a zwycięzca będzie bliski stoczenia mistrzowskiego boju.


Obaj pięściarze walczyli ostatnio na tej samej gali – 26 czerwca, również w Echo Arena. Fielding pokonał na punkty Briana Verę, natomiast Smith okazał się lepszy w starciu z Christopherem Rebrassem.     


Transmisja gali w sobotę od godz. 20.45 w Polsacie Sport Extra.


Natomiast w USA dojdzie do spotkania na szczycie kategorii półśredniej. W jednym narożniku stanie 32-letni Timothy Bradley, czyli topowy pięściarz ostatnich lat, mistrz świata w dwóch kategoriach wagowych , aktualny posiadacz pasa WBO. W drugim trzy lata młodszy Brandon Rios – człowiek ze szczęką z tytanu, były czempion WBA.  Nic więc dziwnego, że jeszcze przed pierwszym gongiem to starcie pretenduje do walki roku 2015.

 

 

FEN 9: Transmisja. Gdzie obejrzeć galę?


Bradley, po ostatnim zwycięstwie nad Jessie Vargasem, postanowił wprowadzić kilka zmian w  sztabie szkoleniowym. Do sobotniej potyczki przygotuje go po raz pierwszy nowy trener – Teddy Atlas.


Myślę, że to była dobra decyzja. Obaj jesteśmy zwirowani – śmieje się Bradley. – Jestem bardzo szczęśliwy. Teddy nie robi tego ze względu na pieniądze, ale on rzeczywiście chce mi pomóc – dodaje 32-latek.


To jednak nie jedyne emocje, jakie czekają nas na gali w Las Vegas. W sobotę między liny wejdzie dwukrotny mistrz olimpijski Wasyl Łomaczenko. Ukrainiec przystąpi do trzeciej obrony mistrzowskiego pasa WBO wagi piórkowej, który zdobył w… trzecim zawodowym pojedynku, pokonując na punkty Amerykanina Gary'ego Russela Jr. Rywalem 27-latka będzie doświadczony, ale mało znany Meksykanin Romulo Koasicha (25-4, 15 KO).


Transmisja gali w nocy z sobotę na niedzielę od godz. 2.30 w Polsacie Sport.

ko, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze