Rosolska odpadła po fazie grupowej WTA Elite Trophy

Deblistki Alicja Rosolska i Kanadyjka polskiego pochodzenia Gabriela Dabrowski przegrały z hiszpańskimi tenisistkami Mediną Garrigues i Arantxą Parrą Santonją 3:6, 2:6 w turnieju WTA Elite Trophy w chińskim Zhuhai i zakończyły udział na fazie grupowej.

Wcześniej Rosolska i Dabrowski przegrały z Chinkami Shilin Xu i Xiaodi You 7:6 (7-2), 4:6, 5-10. Polsko-kanadyjska para zajęła ostatnie miejsce w grupie B. Do finału awansowały Garrigues i Santonja. W sobotę ostatni mecz w grupie A w deblu rozegrają Klaudia Jans-Ignacik ze Słowenką Andreją Klepac.

Venus Williams wśród półfinalistek WTA Elite Trophy

Impreza WTA Elite Trophy nazywana jest małym mastersem. W turnieju brało udział 12 singlistek w czterech grupach i sześć debli. W Zhuhai (pula nagród 2,15 mln dolarów) startują zawodniczki z bezpośredniego zaplecza światowej czołówki. Osiem najlepszych tenisistek tego roku - z wyłączeniem Amerykanki Sereny Williams, która sama zrezygnowała z występu - w minionym tygodniu walczyło w kończącej sezon imprezie masters - WTA Finals. W Singapurze triumfowała w singlu Agnieszka Radwańska.

Wynik meczu Grupy B w grze podwójnej:

Medina Garrigues, Arantxa Parra Santonja (Hiszpania) - Alicja Rosolska, Gabriela Dabrowski (Polska, Kanada) 6:3, 6:2