Turniej ATP w Paryżu: Murray zagra w finale z Djokovicem

Rozstawiony z numerem drugim reprezentant Wielkiej Brytanii Andy Murray zagra z liderem światowego rankingu tenisistów Serbem Novakiem Djokovicem w finale turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Paryżu (pula nagród 3,288 mln euro).

W pierwszym półfinale Murray pokonał Hiszpana Davida Ferrera (nr 8.) 6:4, 6:3, a później Djokovic wygrał z rozstawionym z numerem czwartym Szwajcarem Stanislasem Wawrinką 6:3, 3:6, 6:0.

Radwańska wśród dziesięciu najpiękniejszych tenisistek

Serb odniósł 21. kolejne zwycięstwo i jest coraz bliżej trzeciego z rzędu triumfu w Paryżu.

Kilkanaście godzin wcześniej Wawrinka stoczył pasjonujący bój w ćwierćfinale z Hiszpanem Rafaelem Nadalem, wygrywając 7:6 (10-8), 7:6 (9-7). Spotkanie rozpoczęło się w piątek późnym wieczorem, a zakończyło po pierwszej w nocy. Szwajcar podczas przerw pił kawę, a fantastyczne zagrania przeplatał błędami. W drugim secie prowadził już 5:3, ale jego utytułowany rywal zdołał doprowadzić do stanu 5:5. W tie-braku Hiszpan nie wykorzystał piłek setowych, zaś pojedynek zakończył się spektakularnym zagraniem Wawrinki, który efektownie "minął" Nadala.

W Paryżu startował Jerzy Janowicz, jednak nie przeszedł eliminacji.