Vieira trenerem Lamparda, Pirlo i Villi

Piłka nożna
Vieira trenerem Lamparda, Pirlo i Villi
fot. PAP

Patrick Vieira od lutego 2016 roku będzie trenerem New York City FC. Klub poinformował o tym na swojej stronie internetowej.

Vieira był ostatnio związany z Manchesterem City. Tam zakończył piłkarską karierę, a następnie został dyrektorem do spraw rozwoju. Dwa lata później, w 2013 roku, przejął rezerwy tego klubu. Przed sezonem mówiło się, że może pójśc o krok dalej, gdyż cały czas powtarzał, że interesuje go przygoda trenerska. Miał podobno oferty z Olympique Marsylii oraz Newcastle United, lecz ostatecznie kluby znalazły bardziej doświadczonych fachowców.

Moyes nie jest już trenerem Realu Sociedad

Do trzech razy sztuka. W poniedziałek New York City FC poinformował, że od lutego Vieira będzie szkoleniowcem tego klubu. Francuz uda się we wtorek do Stanów Zjednoczonych, by spotkać się z zawodnikami, dyrektorem sportowym Claudio Reyną oraz trenerem bramkarzy Rob Vartughianem.

Nie mam wątpliwości co do Patricka. Pozyskaliśmy jednego z najbardziej imponujących trenerów młodego pokolenia - powiedział prezydent klubu Tom Glick. - Patrick był legendarnym piłkarzem i ma idealne zadataki na bycie świetnym trenerem. Ma wiele cech odróżniających go od bycia zwykłym szkoleniowcem. Wybór był więc naturalny - dodał Reyna.

W kadrze zespołu znajdują się tacy gracze jak Frank Lampard, Andrea Pirlo czy David Villa.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze