Hermit, pomimo tego że jest nowicjuszem na stanowisku trenera, udowodnił już że powinien być wymieniany wśród najlepszych trenerów na świecie. Postawa jego podopiecznych na ostatnich Mistrzostwach Świata była bardzo dobra (Origen skończyło w pierwszej czwórce) i spora w tym zasługa umiejętności Hermita.

 

Trener potrafił przechytrzyć przeciwników podczas fazy banowania i wybierania postaci. Team SoloMid, LDG, KT Rolster, Flash Wolves – wszystkie te drużyny musiały uznać wyższość Origen podczas tegorocznych mistrzostw. Czarny koń turnieju prawie zdołał wygrać z koreańskim gigantem spod znaku SK Telecom T1.

 

Hermit był uznawany za jednego z najlepszych ekspertów od League of Legends w Europie. Skorzystała z tego drużyna Origen, która zatrudniła go zaraz po zakwalifikowaniu się do europejskiej ligi Challengera. Nowy trener poprowadził drużynę do pewnego zwycięstwa i miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Gdy Titus „LeDuck” Hafner odszedł z Origen, Littleton został mianowany głównym trenerem Origen zaledwie dwa tygodnie przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata. Niedługi czas na przygotowania nie przeszkodził nowemu trenerowi w przygotowaniu drużyny do turnieju, ale najwyraźniej drogi trenera i drużyny rozeszły się z innych powodów. Hermit odmówił wystosowania oficjalnego komentarza.