Norwegia pokonana, styl jeszcze do poprawy

Piłka nożna

Reprezentacja Marcina Dorny wygrała w Gdyni w towarzyskim spotkaniu z Norwegią 1:0. Styl może nie zachwycił, ale trzeba wziąć poprawkę na to, że zabrakło kilku podstawowych zawodników.

Najważniejsze jest to, żeby dobrze się przygotować do gry w mistrzostwach Europy do lat 21, które w 2017 roku zostaną rozegrane w Polsce. Selekcjoner Dorna zapowiedział, że rok 2015 służy przeglądowi kadr: kto się nadaje, kto jeszcze musi pracować, a kogo jak najszybciej trzeba wykreślić z notesu.

 

Okazja do sprawdzenia nowych twarzy była tym większa, że Adam Nawałka zabrał do pierwszej reprezentacji tym razem aż trzech piłkarzy, którzy na co dzień grają w reprezentacji U21: Pawła Dawidowicza, Bartosza Kapustkę i Mariusza Stępińskiego. Już wcześniej trzeba było się pożegnać z Karolem Linettym. Ubytków było więc sporo i nic dziwnego, że gra polskiej reprezentacji, zwłaszcza na początku spotkania, nie wyglądała najlepiej.

 

Norwegowie byli bardziej zgrani, szybsi, bardziej zdecydowani. Grali lepiej, bardziej pomysłowo. W tej drużynie występują doświadczeni piłkarze, ograni w norweskiej lidze. Groźny był zwłaszcza, szalejący po lewej stronie boiska Ghayas Zahid z Valerengi. W pierwszej połowie to Norwegowie grali w piłkę, a Polacy za nią głównie biegali. Na szczęście nieźle grała linia obrony, z wysokim Jarosławem Jachem z Zagłębia Lubin jako jej dowódcą.

 

W drugiej połowie role się odwróciły. Norwegowie opadli z sił, a Polacy złapali wiatr w żagle. Starał się Martin Kobylańśki, aktywny był Patrik Lipski. Jedynego gola meczu zdobył z rzutu wolnego Paweł Jaroszyński. Obrońca Jagiellonii nie próbował uderzać jak najmocniej. Wiedział, że bramkarz zobaczy piłkę w ostatniej chwili, dlatego przymierzył obok muru, a zasłonięty Per Kristian Bratveit nie dał rady odbić strzału.

 

Polska - Norwegia 1:0 (0:0)

 

Bramka: Jaroszyński 72

 

Polska: Damian Podleśny - Tomasz Kędziora, Krystian Nowak, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński - Kamil Mazek (84. Przemysław Frankowski), Radosław Murawski (67. Michał Przybyła), Alan Uryga, Patryk Lipski, Martin Kobylański (63. Dariusz Formella) - Krzysztof Piątek (81. Adam Dźwigała)

 

Norwegia: Per Kristian Bråtveit - Kristoffer Haraldseid, Bjørn Inge Utvik, Ulrik Yttergård Jenssen, Thomas Grøgaard - Morten Thorsby (78. Martin Rønning Ovenstad), Fredrik Aursnes, Iver Fossum, Petter Strand (63. Eirik Hestad), Ghayas Zahid - Alexander Sørloth (81. Jonas Grønner)

Łukasz Majchrzyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze