PlusLiga: Tie-break w Olsztynie. Już tylko ZAKSA bez porażki

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali 3:2 z AZS Politechniką Warszawską w spotkaniu czwartej kolejki PlusLigi. Gospodarze przegrali dwa pierwsze sety, ale zdołali doprowadzić do tie-breaka w którym wygrali na przewagi 18:16.

Dwie pierwsze odsłony miały podobny przebieg i zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem gości. W pierwszej, po wyrównanym początku, siatkarze ze stolicy uzyskali przewagę na drugiej przerwie technicznej (12:16). Gospodarze popełniali mnóstwo błędów, w końcówce tracili dystans do rywali i przegrali ostatecznie 17:25. W drugiej również przegrywali na obu przerwach technicznych (5:8, 12:16), ekipa ze stolicy utrzymywała przewagę i pewnie wygrała, a wynik seta na 21:25 ustalił Michał Filip.

PlusLiga: Skra zmiażdżyła Lotos w hicie kolejki

W trzeciej odsłonie goście znów mieli przewagę w środkowej części seta (9:12, 12:14), ale olsztynianie zdołali odrobić straty jeszcze przed drugą przerwą (15:15) i dominując w końcówce pewnie wygrali 25:19. Czwarta odsłona wreszcie dostarczyła emocji i zakończyła ją rywalizacja na przewagi. Gospodarze jako pierwsi mieli piłkę setową (23:24), Michał Filip wyrównał, a w kolejnych akcjach oglądaliśmy zepsute zagrywki z obu stron. Wreszcie autowy atak gości zakończył tę partię. Tie-break również zakończył się rywalizacją na przewagi, w której górą byli gospodarze. Decydujący punkt zdobyli po autowym ataku rywali. MVP: Paweł Woicki.

Indykpol AZS Olsztyn – AZS Politechnika Warszawska 3:2 (17:25, 21:25, 25:19, 27:25, 18:16)

***

W pozostałych meczach czwartej kolejki Skra pewnie ograła Lotos w hicie tej serii gier, Resovia niespodziewanie przegrała we własnej hali z Jastrzębskim Węglem. ZAKSA  pewnie wygrała w Kielcach i pozostaje  jedynym zespołem bez porażki w ligowej stawce, a Cerrad Czarni Radom w trzech setach pokonali AZS Częstochowa.

Wyniki pozostałych meczów 4 kolejki:

PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

PGE Skra: Facundo Conte, Karol Kłos, Nicolas Marechal, Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły, Andrzej Wrona - Robert Milczarek (libero) - Marcel Gromadowski, Marcin Janusz, Mariusz Marcyniak, Israel Rodriguez.
Lotos Tref: Marco Falaschi, Bartosz Gawryszewski, Wojciech Grzyb, Mateusz Mika, Sebastian Schwarz, Murphy Troy - Piotr Gacek (libero) - Miłosz Hebda, Artur Ratajczak, Damian Schulz, Przemysław Stępień.

AZS Częstochowa - Cerrad Czarni Radom 0:3 (11:25, 27:29, 21:25)

AZS: Bartłomiej Lipiński, Matej Patak, Łukasz Polański, Rafael Redwitz, Michał Szalacha, Rafał Szymura - Adrian Stańczak (libero) - Tomasz Kowalski, Stanisław Wawrzyńczyk.
Cerrad Czarni: Bartłomiej Bołądź, Bartłomiej Grzechnik, Lucas Kampa, Daniel Pliński, Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński - Neven Majstorovic (libero) - Zack La Cavera, Michał Ostrowski, Patryk Szczurek.

Effector Kielce - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (14:25, 22:25, 17:25)

Effector: Mateusz Bieniek, Adrian Buchowski, Sławomir Jungiewicz, Michał Kędzierski, Andreas Takvam, Krzysztof Wierzbowski - Damian Sobczak (libero) - Jędrzej Maćkowiak, Igor Vitiuk
ZAKSA: Sam Deroo, Jurij Gladyr, Dawid Konarski, Kevin Tillie, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski - Paweł Zatorski (libero) - Grzegorz Pająk.

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 2:3 (22:25, 25:14, 25:20, 21:25, 9:15)

Asseco Resovia: Lukas Tichacek, Dawid Dryja, Olieg Achrem, Dmytro Paszycki, Jochen Schoeps, Aleksander Śliwka – Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Nikołaj Penczew, Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek.
Jastrzębski Węgiel: Patryk Strzeżek, Damian Boruch, Michał Masny, Toontje van Lankvelt, Wojciech Sobala, Alexander Shafranovich – Adrian Mihułka (libero) oraz Maciej Muzaj, Jason Derocco, Radosław Gil, Konrad Formela.

MKS Będzin - Cuprum Lubin 1:3 (26:24, 20:25, 22:25, 22:25)

MKS: Viaceslaw Batchkala, Michał Kamiński, Maciej Pawliński, Harrison Peacock, Sebastian Warda, Michał Żuk - Bartosz Kaczmarek (libero) - Tijmen Laane, Piotr Lipiński, Mateusz Piotrowski
Cuprum: Marcus Bohme, Grzegorz Łomacz, Mateusz Malinowski, Marcin Możdżonek, Keith Pupart, Wojciech Włodarczyk - Paweł Rusek (libero) - Maciej Gorzkiewicz, Marcin Kryś, Szymon Romać.