Irlandia jedzie na Euro! Pjanić i Dżeko obejrzą turniej w TV

PAP/EPA

Irlandia pokonała w Dublinie Bośnię i Hercegowinę 2:0, zwyciężając w dwumeczu 3:1. Absolutnym bohaterem spotkania - Jon Walters, autor dwóch bramek. Nasi przyjaciele z Euro 2012 jadą na turniej do Francji!

Gospodarze dominowali od początku. Walters otworzył wynik już w 24. minucie, kiedy piłki ręką w polu karnym dotknął Zukanović. Piłkarz Stoke nie dał Begoviciowi żadnych szans. Pewnie wykorzystał jedenastkę I choć to tylko karny, prowadzenie jak najbardziej zasłużone. Po pierwszej połowie Bośniacy oddali zaledwie dwa strzały na bramkę rywali. Oba niecelne.

Owszem, były w tym spotkaniu momenty, gdy przeważali koledzy Edina Dżeko, ale brakowało tej kropki nad i. Dżeko i Pjanić robili co mogli. Z rzutów wolnych co rusz dośrodkowywał Medunjanin. Irlandzka defensywa jednak zawsze była na miejscu. W 70. minucie znów ukąsił Walters i dla irlandzkich kibiców stało się jasne, że jadą na Euro do Francji. Do końca nie zdarzyło się już nic wartego uwagi. Szkoda tylko, że tacy piłkarze, jak Pjanić i Dżeko obejrzą ten turniej w telewizji...

Irlandia - Bośnia i Hercegowina 2:0 (1:0)

Bramki: Walters 24 (k), 70

Irlandia: Darren Randolph - Séamus Coleman, Richard Keogh, Ciaran Clark, Robbie Brady - Glenn Whelan (90. John O'Shea), Jonathan Walters, Wes Hoolahan (54. James McClean), James McCarthy, Jeff Hendrick - Daryl Murphy (55. Shane Long)

BiH: Asmir Begović - Ognjen Vranješ, Emir Spahić, Ervin Zukanović, Sead Kolašinac - Haris Medunjanin (69. Milan Đurić), Edin Višća, Miralem Pjanić, Edin Cocalić (46. Muhamed Bešić), Senad Lulić (80. Vedad Ibišević) - Edin Džeko

Żółte kartki: Long, McClean - Lulić, Zukanović, Džeko, Spahić

Pierwszy mecz: 1:1