Fogiel z Paryża: Serdeczne porozumienie Anglików z Francuzami

Piłka nożna
Fogiel z Paryża: Serdeczne porozumienie Anglików z Francuzami
PAP/EPA

To miał być piłkarski piknik i wielkie święto. W sobote Trójkolorowi mieli spotkać się z kibicami i mediami w Clairefontaine. Po zwycięstwie nad mistrzami świata na Stade de France (2-0), nikt jednak nie miał ochoty świętować sukcesu. Nic więc dziwnego, że w ośrodku zapanowała wielka cisza.

Podopieczni Didiera Deschampsa wrócili z meczu w Saint-Denis o trzeciej nad ranem. Szczęśliwi, ale zarazem zmartwieni. Wszyscy nadal żyli tragedią sprzed kilku godzin.

Antoine Griezmann odetchnął z ulgą, kiedy dowiedział się, że jego siostra, ktora była na koncercie rockowym w Bataclan, nie padła ofiarą zamachowców. W diametralnie innym nastroju był natomiast Lassana Diarra, kiedy poinformowano go, że od kul barbarzyńców zginęła jego kuzynka. Jednak pomocnik reprezentacji zdecydował się zostać z kadrowiczami, apelując tylko na Twitterze o spokój.

Zmartwioną minę miał prezes FFF, Noel Le Graet, który kilka godzin wczesniej oglądał mecz z Niemcami w towarzystwie prezydenta Francji, Francoisa Hollande'a. Dodatkowym powodem jego zmartwienia był wtorkowy mecz Anglia - Francja. Grać czy odwołać? Trudna decyzja.

Po konsultacji z Pałacem Elizejskim, zdecydowano, że spotkanie się jednak odbędzie. Jak donosi Le Parisien, ta decyzja nie zadowoliła wszystkich Trójkolorowych, jednak malkontenci nie chcieli się ujawnić. Może to i lepiej, bo ostatnio problemów pod dostatkiem.

Trójkolorowi wystąpią na Wembley z czarnymi opaskami. Anglicy szanują decyzję Francuzów - w oficjalnym komunikacie wydanym przez Roya Hodgsona, można między innymi przeczytać: "Federacja Francuska poinformowala nas, że chce rozegrać wtorkowy mecz. Szanujemy tę decyzję. Przygotujemy się do spotkania na boisku i poza nim. Ta gra będzie okazją, by pokazać, że piłkarski świat jest zjednoczony przeciwko terroryzmowi.".

Tadeusz Fogiel, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze