Polska 2016: Przedstawiamy grupowych rywali Polaków - Francja

Piłka ręczna
Polska 2016: Przedstawiamy grupowych rywali Polaków - Francja
fot. Polsat Sport

Równo dwa miesiące przed meczem z Francją na mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych przedstawiamy najmocniejszego grupowego rywala Polaków. W Magazynie Polska 2016 o drużynie Trójkolorowych Szymon Rojek porozmawia ze swoimi goścmi: Zygfrydem Kuchtą, Wojciechem Nowińskim oraz Arturem Siódmiakiem. Magazyn Polska 2016 w czwartek, tym razem wyjątkowo o 19:00 w Polsacie Sport News.

Francja będzie trzecim przeciwnikiem biało-czerwonych podczas EURO 2016. Po meczach z Serbią i Macedonią starcie z Trójkolorowymi będzie kluczowe w kontekście miejsca, które Polacy zajmą w grupie A. Na pewno będzie to najtrudniejszy mecz w pierwszej fazie mistrzostw, bowiem Francuzi to najbardziej utytułowana drużyna reprezentacyjna ostatnich lat. Odkąd Claude Onesta przejął zespół w 2001 roku, jego podopieczni trzy razy sięgali po mistrzostwo świata, tyle samo razy zdobywali tytuł na Starym Kontynencie, a także dwukrotnie zakładali na szyje olimpijskie złoto.

Polski piłkarz ręczny wyrzucony z boiska po 36 sekundach! (WIDEO)

Francja to przede wszystkim konstelacja gwiazd światowej piłki ręcznej. Aż trzech graczy, którzy występują nadal w kadrze to zawodnicy, którzy otrzymywali nagrodę dla Piłkarza Ręcznego Roku IHF. Oprócz Nikoli Karabaticia, Daniela Narcisse'a i Thierry'ego Omeyera w zespole są także inni znakomici szczypiorniści, jak Luc Abalo czy Michael Guigou. Okazję grać przeciwko nim miał gość czwartkowego Magazynu Polska 2016 Artur Siódmiak, który mierzył się z Francuzami także na wielkich imprezach - mistrzostwach świata w 2007 i mistrzostwach Europy w 2010 roku.

Jeszcze bliższy kontakt z francuską piłką ręczną miał kolejny z gości - Wojciech Nowiński. Obecny ekspert Polsatu Sport mieszkał we Francji ponad 15 lat i w tym czasie prowadził dwa pierwszoligowe kluby z tego kraju - HBC Anzin i AC Boulogne Billancourt. O tamtejszym szczypiorniaku może opowiadać godzinami. Swoimi wrażeniami na temat piłki ręcznej nad Sekwaną i Loarą podzieli się również trener naszych siatkarzy Stephane Antiga, którego odwiedzisliśmy z kamerą Polsatu Sport. Zaprezentujemy także kilka materiałów, w których rozłożymy na czynniki pierwsze reprezentację Trójkolorowych.

Prowadzący: Szymon Rojek

Goście: Zygfryd Kuchta, Wojciech Nowiński, Artur Siódmiak

Magazyn Polska 2016 w czwartek 19 listopada o 19:00 w Polsacie Sport News.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze