Puchar Polski: Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:2. Skrót meczu

Zagłębie Sosnowiec sensacyjnie pokonało Cracovię 2:0 i awansowało do półfinału Pucharu Polski! Bramki dla pierwszoligowca zdobyli Martin Pribula i Sebastian Dudek. Tylko u nas zobacz skrót tego emocjonującego meczu.

Po pierwszych dziesięciu minutach gospodarze powinni prowadzić 2:0. Nieoczekiwanie na przerwę obie drużyny schodziły jednak przy wyniku… 0:2. W 26. min. będący nieopodal narożnika pola karnego Jakub Wilk zauważył, że źle pilnowany jest w obrębie „szesnastki” Martin Pribula. Zagrał dokładnie do niego i Krzysztof Pilarz skapitulował. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Miroslav Covilo sfaulował w polu karnym Cracovii Adriana Paluchowskiego. Sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem był Sebastian Dudek.

Puchar Polski: Cracovia może mieć pretensje do sędziego? "To jest rzut karny"

Im bliżej było końca, tym z większą zaciekłością atakował ekstraklasowiec z Krakowa. Najbliższy zdobycia gola był Marcin Budziński, który 89. min. uderzył piłką w słupek. Jednak "Pasy" ostatecznie nie zdobyły w czwartek gola i po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się sosnowiczanie.