PlusLiga: Zdecydowane zwycięstwa gospodarzy

W piątkowych meczach PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin pewnie wygrali z Effectorem Kielce 3:0, a MKS Będzin, również w trzech setach ograł AZS Politechniką Warszawską.

W Lubinie najwięcej emocji było w pierwszej odsłonie. Gospodarze po słabym początku (3:6, 9:12) zdołali odrobić straty (12:12), a dalsza część tego seta to wyrównana walka i wynik oscylujący wokół remisu. Seta rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi i choć to goście jako pierwsi mieli piłkę setową, to lubinianie cieszyli się ze zwycięstwa 31:29, a ostatni punkt zdobył Maciej Gorzkiewicz.

Antiga: Piłkarze ręczni są we Francji gwiazdami

W drugiej partii gospodarze wygrali już zdecydowanie, a ich sukces asem serwisowym przypieczętował Marcin Możdżonek. Trzecia partia, mimo początkowych kłopotów (1:5, 8:11), również zakończyła się sukcesem siatkarzy Gheorghe Cretu. Wynik tej odsłony na 25:22 ustalił Mateusz Malinowski, który po chwili otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu.

Cuprum Lubin – Effector Kielce 3:0 (31:29, 25:20, 25:22)

Cuprum: Wojciech Włodarczyk, Marcus Bohme, Szymon Romać, Keith Pupart, Marcin Możdżonek, Grzegorz Łomacz - Paweł Rusek (libero) – Maciej Gorzkiewicz, Mateusz Malinowski, Robert Taht.
Effector: Andreas Takvam, Michał Kędzierski, Adrian Buchowski, Mateusz Bieniek, Sławomir Jungiewicz, Krzysztof Wierzbowski - Damian Sobczak (libero) - Jędrzej Maćkowiak, Igor Vitiuk.

***

W drugim piątkowym meczu również to pierwsza partia przyniosła największe emocje. Gospodarze prowadzili już 24:21, ale siatkarze ze stolicy zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi. W niej skuteczny atak Michała Kamińskiego i błąd dotknięcia siatki przesądziły o zwycięstwie MKS. Dwa kolejne sety również zakończyły się sukcesem będzinian, którzy - po czterech porażkach - odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

MKS Będzin - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (26:24, 25:18, 25:22)

MKS: Viaceslaw Batchkala, Michał Kamiński, Maciej Pawliński, Harrison Peacock, Sebastian Warda, Michał Żuk - Jakub Peszko (libero) - Tijmen Laane.
AZS Politechnika: Michał Filip, Bartłomiej Lemański, Łukasz Łapszyński, Guillaume Samica, Waldemar Świrydowicz, Paweł Zagumny - Maciej Olenderek (libero) - Jan Firlej, Paweł Halaba, Paweł Mikołajczak, Jakub Radomski, Przemysław Smoliński.

Wyniki meczów 5. kolejki:

Cuprum Lubin - Effector Kielce 3:0 (31:29, 25:20, 25:22) MVP: Mateusz Malinowski
MKS Będzin - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (26:24, 25:18, 25:22) MVP: Michał Żuk

Do rozegrania:

2015-11-21: Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn (14.45; transmisja - Polsat Sport)
2015-11-21: PGE Skra Bełchatów - AZS Częstochowa (15.00)
2015-11-21: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała (17.00)
2015-11-21: Łuczniczka Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów (20.00; transmisja - Polsat Sport)
2015-11-22: Jastrzębski Węgiel - Lotos Trefl Gdańsk (17.00).