PlusLiga: Mistrzowie Polski lepsi od Łuczniczki (WIDEO)

W spotkaniu piątej kolejki PlusLigi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz przegrali z Asseco Resovią Rzeszów 1:3. Choć po pierwszym secie powiało niespodzianką, w kolejnych podopieczni Andrzeja Kowala opanowali sytuację i wywieźli z Bydgoszczy komplet punktów.

W poprzedniej kolejce spotkań siatkarze Asseco Resovii Rzeszów ponieśli pierwszą w tym sezonie porażkę - 2:3 z Jastrzębskim Węglem we własnej hali. Mistrzowie Polski w najbliższym czasie będą musieli radzić sobie bez kontuzjowanego atakującego Jochena Schoepsa, kontuzjowany od początku sezonu jest również środkowy Piotr Nowakowski. Ekipa z Bydgoszczy po czterech seriach gier zajmowała miejsce w środkowych rejonach tabeli PlusLigi z bilansem sześciu punktów (2 zwycięstwa - 2 porażki).

PlusLiga: Efektowne zwycięstwo Cerrad Czarnych Radom

W pierwszej partii, po wyrównanym początku, w środkowej części do głosu doszli goście. Po zablokowaniu Bartosza Krzyśka siatkarze Resovii mieli trzy oczka zaliczki (11:14), a na drugiej przerwie technicznej, gdy Julien Lyneel obił blok rywali, już nawet cztery (12:16). Bydgoszczanie gonili wynik, po akcji Jana Nowakowskiego udało im się wyrównać (19:19), a po chwili już mieli przewagę, gdy blokiem popisał się Bartosz Krzysiek. Seria skutecznych bloków dała podopiecznym Piotra Makowskiego prowadzenie 23:20, Resovia próbowała jeszcze odrabiać straty, trener Andrzej Kowal rotował składem (Fabiana Drzyzgę zastąpił Lukas Tichacek), ale po skutecznym ataku z lewego skrzydła w wykonaniu Michała Ruciaka, Łuczniczka miała piłkę setową. Gospodarze skończyli tę odsłonę za drugim podejściem, gdy Bartosz Krzysiek obił blok rywali.

Początek drugiego seta to znów wyrównana walka. Na pierwszej przerwie gospodarze odskoczyli na dwa oczka, dzięki skutecznej grze blokiem, później jeszcze powiększyli zaliczkę (11:8 - po bloku Wojciecha Jurkiewicza na Aleksandrze Śliwce) i w tym momencie nastąpiło przebudzenie faworytów. Bydgoszczanie popełniali coraz więcej własnych błędów, coraz rzadziej mylił się z kolei Bartosz Kurek. Po ataku Juliena Lyneela Resovia miała trzy oczka zaliczki na drugiej przerwie, a w kolejnych akcjach utrzymywali dystans. Dmytro Paszycki atakiem ze środka dał przyjezdnym piłkę setową (20:24), a w kolejnej akcji ten sam zawodnik asem serwisowym ustalił wynik seta.

W trzeciej odsłonie podopieczni Andrzeja Kowala mieli przewagę na obu przerwach technicznych (4:8, 14:16), a także później (19:22). Mimo to gospodarze zdołali wyrównać po skutecznym ataku Bartosza Krzyśka (22:22) i doprowadzić do niezwykle emocjonującej rywalizacji na przewagi. W niej przyjezdni mieli aż pięć piłek setowych, tę piątą uzyskali po skutecznym ataku coraz bardziej zmęczonego i pozbawionego zmiennika Bartosza Kurka. W końcu atak Juliena Lyneela z przechodzącej piłki ustalił wynik tej partii na 27:29.

Wydawało się, że porażka w takich okolicznościach w kolejnym secie podłamie morale gospodarzy. Na pierwszej przerwie przegrywali już 4:8, mimo to poderwali się do walki i po skutecznym ataku Bartosza Krzyśka zdołali wyrównać na 9:9. Mistrzowie Polski szybko jednak opanowali sytuację. Skuteczne ataki Juliena Lyneela sprawiły, że na drugiej przerwie rzeszowianie mieli już cztery oczka zaliczki. Siatkarze Łuczniczki nie rezygnowali, dzięki czemu również w końcówce tej partii nie zabrakło emocji. Po skutecznym bloku na Grzegorzu Kosoku Resovia miała piłkę meczową (21:24), ale po przestrzelonej zagrywce fabiana Drzyzgi i zablokowaniu Bartosza Kurka zrobiło się gorąco... W kolejnej akcji Julien Lyneel wyjaśnił sytuację przesądzając o wygranej Resovii. MVP: Bartosz Kurek.

Łuczniczka Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:23, 20:25, 27:29, 23:25)

Łuczniczka: Michał Ruciak, Wojciech Jurkiewicz, Murilo Radke, Kevin Klinkenberg, Jan Nowakowski, Bartosz Krzysiek - Michał Żurek (libero) - Dawid Murek, Grzegorz Kosok, Nikodem Wolański.

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga, Jilien Lyneel, Dmytro Paszycki, Bartosz Kurek, Nikołaj Penczew, Dawid Dryja - Damian Wojtaszek (libero) - Lukas Tichacek, Łukasz Perłowski, Aleksander Śliwka.

Wyniki meczów 5. kolejki:

Cerrad Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:15, 25:23, 25:20) MVP: Wojciech Żaliński

Cerrad Czarni: Bartłomiej Bołądź, Lucas Kampa, Michał Ostrowski, Daniel Pliński, Artur Szalpuk, Wojciech Żaliński - Neven Majstorovic (libero) - Patryk Szczurek

Indykpol AZS: Bartosz Bednorz, Thomas Koelewijn, Bram van den Dries, Marcin Waliński, Paweł Woicki, Maciej Zajder - Michał Potera (libero) - Krzysztof Bieńkowski, Filip Stoilovic, Miłosz Zniszczoł.

Cuprum Lubin - Effector Kielce 3:0 (31:29, 25:20, 25:22) MVP: Mateusz Malinowski

Cuprum: Wojciech Włodarczyk, Marcus Bohme, Szymon Romać, Keith Pupart, Marcin Możdżonek, Grzegorz Łomacz - Paweł Rusek (libero) – Maciej Gorzkiewicz, Mateusz Malinowski, Robert Taht.
Effector: Andreas Takvam, Michał Kędzierski, Adrian Buchowski, Mateusz Bieniek, Sławomir Jungiewicz, Krzysztof Wierzbowski - Damian Sobczak (libero) - Jędrzej Maćkowiak, Igor Vitiuk.

MKS Będzin - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (26:24, 25:18, 25:22) MVP: Michał Żuk

MKS: Viaceslaw Batchkala, Michał Kamiński, Maciej Pawliński, Harrison Peacock, Sebastian Warda, Michał Żuk - Jakub Peszko (libero) - Tijmen Laane.
AZS Politechnika: Michał Filip, Bartłomiej Lemański, Łukasz Łapszyński, Guillaume Samica, Waldemar Świrydowicz, Paweł Zagumny - Maciej Olenderek (libero) - Jan Firlej, Paweł Halaba, Paweł Mikołajczak, Jakub Radomski, Przemysław Smoliński.

PGE Skra Bełchatów - AZS Częstochowa 3:0 (25:17, 25:21, 25:11) MVP: Israel Rodriguez

PGE Skra: Facundo Conte, Karol Kłos, Israel Rodriguez, Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły, Andrzej Wrona - Kacper Piechocki (libero) - Marcel Gromadowski, Marcin Janusz, Mariusz Marcyniak, Robert Milczarek, Mihajlo Stankovic.

AZS: Bartłomiej Lipiński, Łukasz Polański, Rafael Redwitz, Michał Szalacha, Rafał Szymura, Stanisław Wawrzyńczyk - Adrian Stańczak (libero) - Jakub Bik, Bartosz Buniak, Bartłomiej Janus, Tomasz Kowalski, Kacper Stelmach.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:11, 27:25, 25:16) MVP: Rafał Buszek

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Jurij Gladyr, Grzegorz Bociek, Łukasz Wiśniewski, Rafał Buszek, Sam Deroo - Paweł Zatorski (libero) – Grzegorz Pająk, Dominik Witczak, Kevin Tillie, Krzysztof Rejno, Patryk Czarnowski.

BBTS: Dmytro Bogdan, Bartosz Janeczek, Serhiy Kapelus, Mateusz Sacharewicz, Marcin Wika, Bartłomiej Neroj - Daniel Lewis (libero) – Paweł Gryc, Kamil Kwasowski, Krzysztof Modzelewski.

2015-11-22: Jastrzębski Węgiel - Lotos Trefl Gdańsk (17.00).