Orlen Liga: Trwa zwycięska seria siatkarek z Piły

W spotkaniu ósmej kolejki Orlen Ligi siatkarki KS Pałac Bydgoszcz przegrały z PTPS Piła 1:3. Podopieczne Nicoli Vettoriego odniosły piąte z rzędu zwycięstwo.

Siatkarki PTPS Piła jechały do Bydgoszczy po serii czterech zwycięstw z rzędu w poprzednich kolejkach, które dały im miejsce w środkowych rejonach tabeli; ekipa z Bydgoszczy w poprzedniej serii gier uległa we Wrocławiu Impelowi (1:3), a wcześniej zdobyła pierwsze w tym sezonie punkty: zwycięstwo 3:2 nad KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pozwoliło siatkarkom Pałacu wyprzedzić tę drużynę w tabeli i awansować na przedostatnie miejsce.

Fartek Kurek w akcji! Szczęśliwy punkt gwiazdy Resovii (WIDEO)

Zawodniczki z Piły uzyskały przewagę już na początku pierwszego seta. Po skutecznym ataku Anity Kwiatkowskiej przyjezdne miały trzy oczka zaliczki na pierwszej przerwie, a w środkowej części seta jeszcze tę przewagę powiększały. Po ataku Natalii Misiuny w antenkę Pałac przegrywał już 9:15, a wynik na drugiej przerwie na 11:16 ustaliła zepsuta zagrywka gospodyń. W końcówce seta bydgoszczanki zmniejszyły dystans (14:17, 16:19), ale nie zdołały już dogonić pilanek. Partię zakończyły kolejne błędy gospodyń: Ewelina Krzywicka przestrzeliła zagrywkę, dając rywalkom piłkę setową (19:24), a seta zakończył błąd dotknięcia siatki.

W drugiej odsłonie gospodynie zrewanżowały się rywalkom. Wygrały, bo poprawiły zagrywkę i lepiej, niż w pierwszym secie grały w bloku. Skuteczny atak Natalii Krawulskiej dał siatkarkom Pałacu dwa punkty zaliczki na pierwszej przerwie. Bydgoszczanki zdołały utrzymać tę przewagę w środkowej części seta, a w końcówce - mimo zabiegów rywalek, zdołały ją utrzymać. W decydujących akcjach nie zabrakło emocji. Sędziowie popełnili błąd, gdy uznali, że piłka dotknęła bloku przy autowym ataku pilanek (23:21), ale w kolejnych akcjach szczęście było już po stronie gospodyń. Kiesha Leggs zaserwowała w siatkę, a kiwka Natalii Krawulskiej zakończyła seta.

W kolejnej partii emocji już zabrakło. Przyjezdne rozpoczęły seta od mocnego uderzenia (0:2, 2:8), a później kontrolowały sytuację na parkiecie (9:16). Weronika Fojucik zdobyła dla bydgoszczanek dziesiąty punkt (10:17), ale do końca seta punktowały już wyłącznie przyjezdne. As serwisowy Anity Kwiatkowskiej zakończył tę jednostronną odsłonę. Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej walki, ale już na pierwszej przerwie przewagę uzyskała ekipa z Piły (6:8). W środkowej części seta siatkarki PTPS powiększały dystans i pewnie wygrały tę odsłonę. Skuteczny blok po akcji Natalii Misiuny przyniósł piłkę meczową (19:24) i choć gospodynie poderwały się jeszcze do walki (as serwisowy Eweliny Krzywickiej), Joanna Sobczak zakończyła seta skuteczną kiwką. MVP: Joanna Sobczak.

Pałac Bydgoszcz - PTPS Piła 1:3 (20:25, 25:21, 11:25, 21:25)

Pałac: Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna, Paulina Bałdyga, Joanna Kuligowska, Małgorzata Śmieszek, Natalia Krawulska - Pola Nowakowska (libero) - Marlena Pleśnierowicz, Zuzanna Czyżnielewska, Weronika Fojucik, Marta Ziółkowska.

PTPS: Joanna Sobczak, Kiesha Leggs, Dorota Wilk, Agata Babicz, Małgorzata Skorupa, Anita Kwiatkowska - Wolha Pauliukouskaja (libero).

Wyniki pozostałych meczów 8. kolejki:

2015-11-18: PGE Atom Trefl Sopot - Budowlani Łódź 3:2 (25:20, 17:25, 25:19, 21:25, 15:8) MVP: Katarzyna Zaroślińska

PGE Atom Trefl: Maret Balkestein-Grothues, Zuzanna Efimienko, Klaudia Kaczorowska, Danica Radenkovic, Maja Tokarska, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) - Magdalena Damaske, Anna Kaczmar, Justyna Łukasik, Anna Miros, Olga Sawenczuk
Budowlani: Heike Beier, Ewelina Brzezińska, Daiana Muresan, Gabriela Polańska, Sylwia Pycia, Pavla Vincourova - Dorota Medyńska (libero) - Martyna Grajber, Aleksandra Liniarska, Ewelina Tobiasz, Julia Twardowska.

2015-11-19: Impel Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (13:25, 26:28, 25:15, 26:24, 16:14) MVP: Katarzyna Skowrońska-Dolata

Impel: Andrea Kossanyiova, Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska, Milena Radecka, Karolina Costagrande, Katarzyna Skowrońska-Dolata - Lenka Durr (libero) – Karolina Piśla, Joanna Kaczor, Kristin Hildebrand, Aleksandra Sikorska, Magdalena Gryka.
Tauron MKS: Micha Hancock, Deja McClendon, Kamila Ganszczyk, Rebecca Perry, Karolina Różycka, Eleonora Dziękiewicz - Krystyna Strasz (libero) – Joanna Staniucha-Szczurek, Rebbeca Pavan, Natalia Piekarczyk, Kinga Drabek.

2015-11-21: Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec 3:2 (19:25, 25:15, 25:19, 23:25, 15:13) MVP: Joanna Kapturska

Developres SkyRes: Ewa Cabajewska, Ana Otasevic, Joanna Kapturska, Magdalena Hawryła, Justyna Raczyńska, Agata Skiba - Lucyna Borek (libero) - Magda Jagodzińska, Aleksandra Wańczyk, Paulina Głaz, Ewa Śliwińska, Weseła Bonczewa.
KSZO: Beata Mielczarek, Karolina Bednarek, Dorota Ściurka, Paulina Szpak, Julia Piotrowska, Sandra Szczygioł - Angelika Bulbak (libero) – Roksana Brzóska, Kinga Dybek, Alicja Wójcik, Ewelina Polak, Zuzanna Pieczka.

2015-11-22: Chemik Police - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:13, 25:20) MVP: Izabela Kowalińska

Chemik: Izabela Bełcik, Katarzyna Gajgał-Anioł, Aleksandra Jagieło, Izabela Kowalińska, Isabel Pena, Stefana Veljkovic - Mariola Zenik (libero) - Katarzyna Mróz

BKS Aluprof: Natalia Bamber-Laskowska, Yael Castiglione, Helena Horka, Małgorzata Lis, Kornelia Moskwa, Nikola Radosova - Mariola Wojtowicz (libero) - Koleta Łyszkiewicz, Emilia Mucha.

2015-11-23: Polski Cukier Muszynianka Muszyna - SK bank Legionovia Legionowo (18.00 - transmisja: Polsat Sport).