Platini ofiarą kabały

Piłka nożna
Platini ofiarą kabały
fot. PAP

W nieustannym niepokoju zyje zawieszony na 90 dni przez Komisję Etyki FIFA Michel Platini. Jego nazwisko jest ciągle mieszane w kłopotliwe afery.

Niedzielne wydanie szwajcarskiego dziennika "Le Matin" publikuje zeznanie osoby bliskiej dawnemu rozgrywającemu reprezentacji Francji. Chodzi tu o Karima Zerroukiego, ktory jest koordynatorem Fundacji Ligne de Vie (Linia zycia), spadkobiercy Fundacji Michela Platiniego, pomagającej między innymi toksykomanom w powrocie do normalnego życia.

Zmiana pokoleń: Donnarumma wymienił się koszulką z Buffonem

Zerrouki opowiada w zeznaniu, jak to niejaki Walter, prezentujący się jako dziennikarz śledczy, oferował mu sumę 7 000 euro w zamian za dostęp do archiwum stowarzyszenia, którego zawieszony Prezydent UEFA jest prezesem honorowym.
Już 12 lutego 2013 Zerrouki złożył skargę w tej sprawie udając się pod słynne 36 rue des Orfevres (adres paryskiej siedziby śledczej policji).

Działacz Fundacji Ligne de Vie uważa, że Michel Platini jest ofiarą kabały. - Jestem pełen niepokoju w stosunku do Platiniego, wydaje mi się, że stoi naprzeciw jakiejś ośmiornicy, która chce go systematycznie wykończyć.

Tadeusz Fogiel z Paryża

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze