Origen wygrywa z TSM w półfinle IEM San Jose.

@IEM

Europejski zespoł Origen zwyciężył z Team SoloMid w półfinale IEM San Jose i został pierwszym finalistą turnieju. Soaz z ekipą zmierzą się tam ze zwycięscą pojedynku między CLG i Jin Air Green Wings.

Europejscy gracze chcieli potwierdzić swoją dominację na szczeblu międzynarodowym, a TSM musiało udowodnić, że wymienienie aż 4 graczy w składzie wyszło drużynie na dobre. Jak się okazało – przed Bjergsenem i spółką jeszcze sporo pracy.

Pierwszy mecz rozpoczął się od bardzo intensywnej walki już w czwartej minucie. Top laner Origen wszedł z tego starcia z dwoma zabójstwami i jedną asystą, a zdobytej przewagi nie oddał już do końca pojedynku. O ile Svenskerenowi z TSM (w tym meczu jako Kindred) udało sie ukarać Amazinga za zbyt intensywne panoszenie się w jego dżungli, to reszta amerykańskiej drużyny miało problemy z nadążaniem za poczynaniami Europejczyków.

Soaz z górnej alei i Niels jako AD carry dosłownie niszczyli TSM w pierwszej grze. Łyżką miodu w beczce dziegciu była postawa Bjergsena, ale mid laner grający postacią nastawioną na utility (Orianna) nie był w stanie w pojedynke wygrać gry. W 30 minucie (gdy Origen miało prawie 15 000 złota przewagi) TSM udało się wygrać jeden teamfight, ale było za późno by odwrócić przebieg rozgrywki  Amerykański zespół zdołał jedynie wyłapać osamotnionych graczy Fnatic i na chwilę odroczyć wypisany przez sOAZa wyrok. Origen przypieczętowało zwycięstwo w 36 minucie, wygrywając grę z bilansem zabójstw 24-7.

Druga gra to popis indywidualnych zdolności sOAZa (w tym meczu jako Riven) i Nielsa (grającego jako Kindred. Origen systematycznie budowało sobie przewagę, a gdy w 25 minucie pojawiła się szansa na odwrócenie przebiegu spotkania, to Doublelift (nowy ADC TSM) beztrosko wskoczył w obficie wyposażoną w itemy Riven. Kolejnym przebłyskiem Team SoloMid był teamfight z 34 minuty, gdy udało im się ukarać graczy Origen za zbytnie wystawienie się na ostrzał i doprowadzić do stanu 21-15 dla europejskiej drużyny. Origen pewnie zakończyło grę w 37 minucie intensywnym pushem na nexusa TSM.

Najlepszymi zawodnikami serii byli sOAZ, Niels i PowerofEvil z Origen. Szczególną uwagę warto zwrócić na tego ostatniego, który bardzo dobrze wpasował się w reszte drużyny i pokazał, że może godnie zastępować xPeke.