Janoszka i Jach, a Korona gra piach. Zagłębie wygrywa w Kielcach

PAP

Zagłębie Lubin pokonało w Kielcach Koronę 2:0. Autorami zwycięstwa: Łukasz Janoszka i Jarosław Jach. Podopieczni Piotra Stokowca narzucili swoje warunki od pierwszej minuty - zespół Marcina Brosza pierwszy strzał oddał dopiero... w 70. minucie. To piąta porażka Korony na kieleckiej Arenie.

Przed spotkaniem drużyny dzielił tylko punkt. Na fali byli jednak lubinianie, którzy przed tygodniem wygrali w Bielsku-Białej 2:1, podczas gdy Korona poległa w Białymstoku 0:1. Na ławce mecz z Zagłębiem rozpoczął Bartłomiej Pawłowski, którego eksperci przewidywali do gry w pierwszym składzie.

Brosz: W Koronie jest już fundament. Teraz czas na całą resztę

Zagłębie zaatakowało już w czwartej minucie, kiedy zza pola karnego szczęścia próbował Michal Papadopulos. Tym razem jednak mu nie dopisało. Bardzo aktywny od początku był Łukasz Janoszka. Świetnie rozgrywał piłkę, a jego przerzuty ze środka pola na skrzydła mogły robić wrażenie. Był też aktywny przy kontrach, na które Zagłębie było skazane niemalże od początku. Korona w ataku pozycyjnym, ale bez groźniejszych sytuacji.

Wynik w 31. minucie otworzył właśnie ten wszędobylski Janoszka. Z lewego skrzydła dośrodkowywał mu Djordje Cotra, a syn słynnego Mariana, w stylu ojca, skierował piłkę głową do bramki. To jego drugi gol w sezonie i 10. Zagłębia strzelony głową. Janoszki nie dopilnował kapitan złocisto-krwistych Kamil Sylwestrzak.

Po przerwie lubinianie nie spuszczali z tonu. W ogóle nie dawali Koronie dojść do głosu, a co tu dopiero mówić o szansach bramkowych. W 56. minucie Janus wrzucił z rzutu rożnego na głowę Guldana, ten przedłużył do Jacha i po chwili piłka zatrzepotała w siatce. Już 13 bramek strzelili lubinianie w drugich połowach spotkań w tym sezonie. Brosz nie zamierzał czekać i zastąpił Pilipczuka Pawłowskim.

Po tej zmianie troszkę się kielczanie rozruszali. Pawłowski kąsał prawym skrzydłem, raz groźnie uderzył Zając, ale wynik już się nie zmienił. Korona wskakuje na piąte miejsce, Zagłębie jest ósme.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2

Bramki: Janoszka 36, Jach 56. Sędzia: Złotek. Widzów: 4331.

Korona: Małkowski - Gabovs, Dejmek, Wilusz, Sylwestrzak - Sierpina (63 Zając), Jovanović, Fertovs, Cebula (63 Przybyła), Pilipczuk (57 Pawłowski) - Cabrera.

Zagłębie: Polacek - Todorovski, Guldan, Jach, Cotra - Janus (90 Paweł Żyra), Kubicki, Piątek, Janoszka - Piątek (82 Rakowski), Papadopulos (75 Sobków).

Żółte kartki: Fertovs - Papadopulos, Guldan.