Bundesliga: Pierwszy gol Polanskiego!

PAP/DPA

Eugen Polanski zdobył w sobotę swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Strzelił w 34. minucie na 2:1, a jego Hoffenheim zremisowało z Borussią Moenchengladbach 3:3.

Bayern Monachium pokonał Herthę Berlin 2:0. Robert Lewandowski oddał na bramkę rywala aż dziewięć strzałów. Żaden inny zawodnik Bundesligi w tę sobotę tyle razy nie uderzał. Tym razem jednak szczęście Polakowi nie dopisało. Nadal - z 14 golami - pozostaje drugim strzelcem klasyfikacji. Nadal pierwsze miejsce - z 15 trafieniami - zajmuje Pierre-Emerick Aubameyangiem z Borussi Dortmund.

Kołtoń: "Lewy" i klucz klubowy, a nie kadrowy... Szkoda!

Pierwszego gola dla Bayernu zdobył Thomas Mueller, który głową przeciął uderzenie Mehdiego Benatii. Wynik ustalił Kingsley Coman po asyście Javiego Martinez. Hiszpanowi świetnie podawał Jerome Boateng. Bayern mistrzem jesieni.

Hannover 96 Artura Sobiecha rozgromił Ingolstadt 4:0, Polak spędził na murawie 82 minuty. Zmienił go Chrlison Benschop.

Oto wyniki sobotnich spotkań Bundesligi:

Bayern Monachium - Hertha Berlin 2:0 (2:0)

Bramki: Thomas Mueller 34, Kingsley Coman 41.

Hannover 96 - Ingolstadt 4:0 (3:0)

Bramki: Marcelo 5, Leon Andreasen 11, Kenan Karaman 25, Uffe Bech 85.

Hoffenheim - Borussia Moenchengladbach 3:3 (2:1)

Bramki: Steven Zuber 12, Eugen Polanski 34, Nadiem Amiri 47 - Fabian Johnson 6, 87, Josip Drmić 56.

Werder Brema - Hamburger SV 1:3 (0:2)

Bramki: Anthony Ujah 62 - Ivo Ilicević 3, Michael Gregoritsch 28, Nicolai Mueller 68.

Mainz 05 - Eintracht Frankfurt 2:1 (2:0)

Bramki: Yoshinori Muto 5, Yunus Malli 43 - Haris Seferović 62.