Twitter o walce Kliczko - Fury: Rewanż nie ma sensu!

Sporty walki
Twitter o walce Kliczko - Fury: Rewanż nie ma sensu!
fot. PAP

Tyson Fury pokonał na punkty Władimira Kliczko podczas gali pięściarskiej w Dusseldorfie i został nowym mistrzem świata kategorii ciężkiej. Pięściarze z całego świata szybko przekazali swoje przemyślenia na twitterze i gratulowali Brytyjczykowi. Nie zabrakło wpisów Davida Haye'a, Lennoxa Lewisa czy Deontaya Wildera.

Pięściarze z Wielkiej Brytanii oszaleli na twitterze tuż po ogłoszeniu werdyktu walki wieczoru gali pięściarskiej w Dusseldorfie. Gratulacje Tysonowi Fury'emu przesłali m.in. Amir Khan, Barry McGuigan, Ricky Hatton, Kell Brook czy James DeGale. Brytyjczyk mógł liczyć również na wsparcie swojego ulubionego klubu piłkarskiego - Manchesteru United.

Gratulacje Fury'emu przesłał również Frank Bruno, były mistrz kategorii ciężkiej. Brytyjczyk zdobył tytuł WBC w 1995 roku po zwycięstwie z Oliverem McCallem, ale stracił mistrzostwo w pierwszej obronie w walce z... Mikem Tysonem, któremu swoje imię zawdzięcza Fury.

 


Na wynik walki wieczoru zareagował także Deontay Wilder, który dzierży pas kategorii ciężkiej organizacji WBC. Amerykanin stwierdził, że teraz jest najlepszym pięściarzem królewskiej dywizji na świecie.

 

 


Lennox Lewis, były mistrz świata, przed walką skazywał Tysona Fury'ego na pożarcie. Po ostatnim gongu przyznał, że jego rodakowi należy się szacunek, a zwycięstwo Fury'ego może poprawić atrakcyjność kategorii ciężkiej.

 

 

 


Komentowania porażki Władimira Kliczki nie mógł sobie odpuścić David Haye. Brytyjczyk miał okazję mierzyć się z Ukraińcem w 2011 roku i po jednogłośnej decyzji sędziów przegrał pojedynek. Haye zasugerował, że rewanż nie ma kompletnie sensu, bo Kliczko jest już stary i wypalony.

 

 


Gratulacje dla Fury'ego pojawiły się również na oficjalnym profilu twitterowym Władimira Kliczki.


mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze