Capital One Cup: Premier League - Championship 3:0

Faworyci nie zawiedli i solidarnie wygrali swoje mecze w ramach rozgrywek Capital One Cup. Coraz bliżej finału są przedstawiciele Premier League: Manchester City, Everton i Stoke City, którzy bez większych problemów ograli swoich rywali z Championship.

Kevin de Bruyne po raz kolejny bohaterem The Citizens. Wicemistrz Anglii bardzo pewnie rozprawił się z Hull City wygrywając aż 4:1, mimo że w 80. minucie wciąż było tylko 1:0. Połowa goli faworytów wpadła za sprawą Belga, który na Etihad Stadium odgrywa coraz większą rolę - drugiego z nich, standardowo już, z rzutu wolnego. Pozostałe bramki dla gospodarzy zdobywali czarnoskórzy napastnicy: Wilfried Bony i Kalechi Iheanacho. Gola honorowego dla przyjezdnych zdobył w ostatnich sekundach Andrew Robertson.

Angers zatrzymało PSG! Nie było dziesiątego zwycięstwa z rzędu

Dość szybko spotkanie z Middlesbrough pod siebie ustawił Everton, który do zwycięstwa na trudnym terenie poprowadził rewelacyjny Gerard Deulofeu. Hiszpan czarował rywali aż miło, do gola otwierającego wynik dokładając jeszcze asystę. "Boro" w poprzedniej rundzie ograło Manchester United. W ostatnim z wtorkowych spotkań Stoke City w takim samym stosunku odprawiło z kwitkiem Sheffield Wednesday po golach Ibrahima Afellaya i Phila Bardsleya.

Manchester City - Hull City 4:1 (1:0)