Afera FIFA: Platini stanie przed Komisją Etyczną

Piłka nożna
Afera FIFA: Platini stanie przed Komisją Etyczną
fot.Cyfrasport

Zawieszony prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej Michel Platini w dniach 16-18 grudnia zostanie przesłuchany przez Komisję Etyczną Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej - poinformowała agencja AFP powołując się na swoje źródło w FIFA.

Platini, który wcześniej mówił, że jest najlepszym kandydatem na prezydenta FIFA, jest zawieszony za niejasności wynikające z otrzymania od Josepha Blattera kwoty 1,8 mln euro w 2011 roku. Grozi mu za to dożywotnie zawieszenie.

 

FIFA: Skandalu ciąg dalszy. Kolejne zatrzymania w Szwajcarii

 

8 października obaj zostali przez Komisję Etyczną zawieszeni na 90 dni. Uniemożliwia to Francuzowi ubieganie się o fotel prezydenta FIFA. Wybory zaplanowane są na 26 lutego. Obecnie na liście kandydatów w lutowych wyborach są: jordański książę Ali Al Hussein, szejk Salman Bin Ebrahim Al Khalifa, Jerome Champagne, Gianni Infantino i Tokyo Sexwale.

 

Natomiast Blatter jest podejrzany m.in. o podpisanie w 2005 roku niekorzystnego dla FIFA kontraktu z Karaibską Unią Piłkarską. Zarzuca mu się ponadto inne przypadki działania w sprzeczności z interesem organizacji, w tym te związane z prawami telewizyjnymi i marketingiem.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze