Fogiel: Platini stanie przed Komisją Etyki, ale zostanie odwieszony?

Piłka nożna
Fogiel: Platini stanie przed Komisją Etyki, ale zostanie odwieszony?
fot.Cyfrasport

Jak już informowaliśmy w dniach 16-18 grudnia Michel Platini ma stanąć przed Komisja Etyki Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Jednak, jak dowiedzieliśmy się z otoczenia zawieszonego Prezydenta UEFA, za kilka dni, prawdopodobnie 10 grudnia, Trybunał Arbitrażowy Sportu (TAS) w Lozannie ma podjąć korzystną decyzję w stosunku do Platiniego i odwołać tymczasowe, 90-dniowe, zawieszenie.

Taka decyzja pozwoliłaby mu może nie przewodniczyć, ale na pewno uczestniczyć w losowaniu grup Euro 2016 w Pałacu Kongresów w Paryżu 12 grudnia. To bardzo ważna sprawa dla Francuzów. Chodzi również o prestiż organizatora przyszłorocznej imprezy. Obecność Platiniego w Pałacu Kongresów to byłby mocny akcent dla wydarzenia. Wielu z jego zwolenników uważa, że Platini wykazał się wielką naiwnością i pewną niefrasobliwością w całej sprawie, że jego reakcja po zawieszeniu nie była zbyt energiczna - mówił prezes FIFAPro, który jest zwolennikiem zawieszonego Platiniego.

 

Afera FIFA: Platini stanie przed Komisją Etyczną

 

Wszyscy wiążą jednak wielką nadzieję z decyzją TAS'u w Lozannie. Do najgorętszych obrońców Platiniego należy Philippe Piat, prezes Międzynarodowego Zrzeszenia Zawodowych Piłkarzy: - Na początku Michel nie przywiązał do całej tej afery wielkiej wagi, nie podszedł do niej z cała powagą - uważa prezes FIFPro, bliski ideałom Platiniego.

 

W każdym swoim przedsięwzięciu wszystko mu się udawało, jego decyzje zawsze były trafne, podszedł do sprawy na zbyt dużym luzie. Jego promieniowanie wewnątrz UEFA jest niepodważalne. Lubi żartować, wszyscy stoją za nim, nawet ci którzy się ze wszystkim nie zgadzają. Michel nad wszystkim panuje. Nikt nie odważy się ani pisnąć. Stanął przed Komisja Etyki z marszu, bez wielkiego zastanowienia. To tak jakbyś miał u siebie kontrolera fiskusa i traktował go szyderczo. W instancjach musisz nieustannie mieć się na baczności. Michel zdaje sobie sprawę, że w tym środowisku nie ma przyjaciół. Jestem przekonany ze wygra w TAS - zakończył.

Tadeusz Fogiel z Paryża, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze