Szczęśliwa Barbórka Zagłębia Lubin. Beniaminek przegrał 0:2

Arkadiusz Woźniak

Zagłębie Lubin pokonało Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 2:0 na początek 19. kolejki Ekstraklasy. W ten sposób uczcili Barbórkę, która była obchodzona tego dnia. Mieli przy tym ułatwione zadanie, ponieważ od 38. minuty grali w przewadze jednego zawodnika po tym, jak za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Bartłomiej Babiarz.

- W piątek wypada święto górników, zapraszamy na Barbórkę wszystkich pracowników kopalni, ich rodziny oraz wszystkich kibiców! Postaramy się zrobić fanom piękny prezent w meczu z Termaliką i zagramy tylko o zwycięstwo – stwierdził przed pierwszym gwizdkiem sędziego Michal Papadopulos.

Media: Kapustka został uderzony w dyskotece!

"Miedziowi" dotrzymali słowa, co ułatwił im wspomniany Babiarz. W 36. Minucie obejrzał pierwszą żółtą kartkę, kiedy sfaulował wbiegającego w pole karne Krzysztofa Piątka. Sto dwadzieścia sekund później musiał zejść do szatni. Tym razem powstrzymał faulem Pawła Żyrę i zobaczył drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną.

Chwilę później gospodarze otworzyli wynik. Jakub Tosik dopadł do piłki na 25. metrze i pokonał bramkarza ładnym płaski strzałem. Piłka wpadła tuż przy słupku. Tuż po przerwie było już 2:0! Tym razem z dystansu uderzył Arkadiusz Woźniak. Chociaż wydawało się, że Andrzej Witan nie powinien mieć problemów ze skuteczną interwencją, to piłka wpadła do siatki! Bramkarz, który zastępował tego dnia kontuzjowanego Sebastiana Nowaka, popełnił fatalny błąd.

Lubinianie zrewanżowali się drugiemu z beniaminków za porażkę z rundy jesiennej. W 4. kolejce Ekstraklasy przegrali 0:1 po bramce Pavola Stano.

Zagłębie Lubin - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (1:0)

Bramki: Tosik 40, Woźniak 49

Zagłębie: Martin Polaček - Aleksandar Todorovski, Ľubomír Guldan, Jarosław Jach, Đorđe Čotra - Krzysztof Janus (79. Adrian Błąd), Adrian Rakowski, Jakub Tosik, Paweł Żyra (88. Filip Jagiełło), Arkadiusz Woźniak - Krzysztof Piątek (72. Michal Papadopulos)

Termalica Bruk-Bet: Andrzej Witan - Patryk Fryc (46. Wojciech Kędziora), Dawid Sołdecki, Mateusz Kupczak, Sebastian Ziajka - Martin Juhar (72. Bartłomiej Smuczyński), Bartłomiej Babiarz, Dalibor Pleva, Mario Lička (64. Tomasz Foszmańczyk), Dariusz Jarecki - Dawid Plizga

Żółte kartki: Tosik, Guldan, Janus - Babiarz

Czerwona kartka: Babiarz (38, za drugą żółtą)