Duet marzeń. Federer przyjął ofertę Hingis

Wspaniała wiadomość dla fanów tenisa. Roger Federer i Martina Hingis wystąpią w tenisowym turnieju miksta na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W Brazylii pojawi się bardzo mocna reprezentacja Szwajcarii - razem ze Stanem Wawrinką, Belindą Bencic i Timeą Bacsinszky.

Federer zdobył olimpijskie złoto w Pekinie 2008 roku grając w deblu ze stanem Wawrinką, w Londynie 2012 zajał drugie miejsce w turnieju singla. Teraz powalczy o złoto w Rio.

Propozycje swpólbnego wsytepu olimpijskiego zlożyła Federerowi Martina Hingis. Wcześniej legendarna tenisistka kontaktowała się podobno w tej samej sprawie z Wawrinką.

Severin Luthi - kapitan reprezentacji Szwajcarii w rozgrywkach Pucharu Davisa oraz szkoleniowiec Federera mówił kilka dni temu, że jego zawodnik nie podjął jeszcze decyzji w sprawie występu w Rio. - Zadzwoniłem do Martiny i powiedziałem, że Roger da jej odpowiedź do końca roku.

W niedzielę jednak sytuacja się zmieniła. Szwajcarski dziennik "Le Matin" poinformował, że Federer już teraz zdecydował się na grę z Martiną. Oprócz miksa wystąpi również w singlu oraz w deblu - razem z Wawrinką.

Federer i Hingis grali razem podczas Pucharu Hopmana w 2001 roku  pokonali wtedy w finale parę Monica Seles - Jan-Michael Gambill.

- To ja nauczyłam go, jak wygrywać wielkie turnieje. Wcześniej wystąpił w kilku finałach, ale niczego nie zdobył. Puchar Hopmana to był dla niego pierwszy wielki triumf - opowiadała Hingis w "The Times of India".

W poprzednim roku Hingis miała fantastyczny sezon - razem z Sanią Mirzą wygrała turnieje deblistek Wimbledonu oraz US Open natomiast w parze z Leanderem Paesem triumfowała w mikście trzy razy - oprócz Wimbledonu i US Open również Austarlian Open.

Złoty medal na igrzyskach w Londynie zdobyła białoruska para Maks Mirny i Wiktoria Azarenka. Pokonała wtedy ekipę gospodarzy - Andy Murray - Laura Robson.