CLG triumfuje w Northern Arena

Inne
CLG triumfuje w Northern Arena
@CLG

W Toronto zakończyły się niezwykle emocjonujące rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive - Northern Arena 2015. W Kanadzie pojawiło się kilka znanych na światowej scenie zespołów. Zwycięzcą turnieju okazała się ekipa Counter Logic Gaming BLUE, która w wielkim finale pokonała 2-0 compLexity, inkasując przy tym 10 000 dolarów.

Podczas Awards Canadian Videogame, wewnątrz areny Athletic Center Mattamy, uczestnikami wielkiego finału Northern Arena 2015 były zespoły Counter Logic Gaming oraz compLexity. Większość zainteresowanych obstawiała finał z udziałem tych dwóch zespołów, zanim ten w ogóle się rozpoczął. Pojedynek toczył się w formule best-of-three. Co ciekawe, był to pierwszy finał Counter Logic Gaming pod batutą nowego trenera formacji, który dołączył przed paroma dniami - Faruka 'pita' Pity.


Pierwszą mapą było de_mirage, które wybrali właśnie podopieczni Pity. Początkowo to zawodnicy compLexity w znacznym stopniu kontrolowali przebieg spotkania, ugrywając po teoretycznie trudniejszej stronie terrorystów aż siedem rund. Po zmianie stron pojedynek nadal był bardzo wyrównany z lekkim wskazaniem na CLG. To przyniosło dogrywkę, którą Faruk 'pita' Pita i jego zawodnicy rozstrzygnęli na swoją korzyść. Kluczowym zawodnikiem w końcówce spotkania okazał się Joshem 'jdm64' Marzano, który wygrał bardzo ważną rundę dla swojego zespołu.

 

Druga lokacją było de_train. Od teoretycznie łatwiejszej strony CT rozpoczęli reprezentanci CLG. Amerykanie świetnie wykorzystali swoją szansę uzyskując po pierwszej połowie wynik 12-3. Kwestią czasu było więc dopełnienie formalności. Po zmianie stron do głosu na kilka rund po wygranej pistoletówce doszli jeszcze gracze compLexity, lecz niedługo po tym musieli uznać wyższość swoich przeciwników i popularne 'pociągi' zakończyły się wynikiem 16-6, co w konsekwencji dawało Counter Logic Gaming upragnione zwycięstwo 2-0 w całym spotkaniu.

 

Northern Arena 2015 - klasyfikacja końcowa:

1. CLG - $10,000
2. compLexity - $5,000
3-4. SPLYCE - $2,500
3-4. Nexus - $2,500

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze