Euro 2016: Platini chce być obecny przy losowaniu grup

Piłka nożna
Euro 2016: Platini chce być obecny przy losowaniu grup
fot.PAP/EPA

Zawieszony przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA) szef europejskiej centrali (UEFA) Michel Platini ma nadzieję, że będzie mógł pojechać do Paryża na sobotnie losowanie grup Euro 2016. Decyzja należy do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Francuza zawieszono 8 października na 90 dni w związku z podejrzeniami o korupcję. Platini odwołał się do Komisji Odwoławczej FIFA, która odrzuciła jednak jego wniosek, w związku z czym szef UEFA zwrócił się do CAS. We wtorek był przesłuchany przez instytucję w Lozannie, która ma wydać orzeczenie do końca tygodnia.

 

Zbigniew Boniek dla L'Equipe: Chcą zniszczyć Platiniego!

 

Wiecie, że nie lubię niesprawiedliwości, więc mam nadzieję, że mnie tam dobrze usłyszeli - powiedział Platini dziennikarzom, wychodząc z siedziby CAS. - Czy będę w Paryżu w sobotę? Ich spytajcie. Mam nadzieję... - dodał.

 

Francuz zamierza wystartować 26 lutego w wyborach prezydenta FIFA, ale nie będzie mógł tego zrobić, jeśli Komisja Etyki wydłuży okres zawieszenia o przynajmniej miesiąc. Zawieszony jest też obecny zwierzchnik Federacji Joseph Blatter. Szwajcar również odwołał się do CAS w tej sprawie. Komisja Etyki ma wydać rekomendację dotyczącą obu działaczy jeszcze w tym roku.

 

Śledztwo dotyczy przelewu dwóch milionów franków szwajcarskich z FIFA na konto Platiniego. Zdaniem obu podejrzanych, miała to być zapłata za pracę wykonaną w latach 1998-2002. Dotychczas nie istniało żadne pisemne potwierdzenie transakcji, ale niektóre media informowały w ostatnich dniach, że taki dokument się odnalazł.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze