LM: Wieczór Lewandowskiego w Zagrzebiu. Grecka feta Arsenalu

Dwa gole w dwie minuty na pożegnanie fazy grupowej Ligi Mistrzów strzelił Robert Lewandowski, pieczętując pierwsze miejsce Bayernu w grupie. Przeznaczenie oszukał Arsenal, któremu niewielu dawało szanse na awans po fatalnym początku. Awans przypieczętowały też AS Roma Wojciecha Szczęsnego i Chelsea.

Robert Lewandowski i jego Bayern bez trudu zdobyli Zagrzeb pokonując miejscowe Dinamo 2:0. Snajper Bawarczyków w przeciągu dwóch minut wpisał się dwukrotnie na listę strzelców. Pierwszy raz Polak dokonał tej sztuki w 62. minucie po ładnym strzale głową. W 64. minucie zaś ustalił wynik wyjazdowego meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb. Kapitan reprezentacji Polski ma już siedem trafień w tej edycji LM, a 30. w karierze. W klasyfikacji strzelców ustępuje tylko Portugalczykowi Cristiano Ronaldo z Realu Madryt, który we wtorek uzyskał cztery gole i w sumie ma ich 11.

"Own goal" znowu strzela dla Chelsea! Kuriozalny samobój Marcano (WIDEO)

Arsenal w wielkim stylu wyszarpał awans do fazy pucharowej: Kanonierzy byli bez choćby punktu po dwóch kolejkach i nikt nie dawał im większych szans na promocję do kolejnej fazy. Podopieczni Wengera jednak wstali z kolan i po triumfie w Grecji aż 3:0 oraz pierwszym w czerwonej koszulce hat-tricku Oliviera Giroud zajęli miejsce tuż za Bayernem.

Awansował także inny londyński zespół, Chelsea. The Blues stoczyli bezpośredni bój z FC Porto i wyszli z niego zwycięstwo. Wynik otworzył kuriozalny samobój Ivana Marcano, zaś płaskim strzałem najlepszy w tym sezonie w niebieskiej koszulce Brazylijczyk Willian.

Porażka oznacza więc dla Porto Ligę Europy, bowiem minimalne zwycięstwo Dynama Kijów daje im drugie miejsce w grupie G. Dwa remisy padły w grupie E, gdzie AS Roma bezbramkowo zremisowała z BATE Borysów, zaś Bayer Leverkusen z Barceloną - takie wyniki premiują zespół Wojciecha Szczęsnego. Swoje mecze wygrały Gent i Lyon.