Michalczewski: Niewielkie szanse Szpilki, za wcześnie na walkę z Wilderem

Sporty walki

"Będę trzymał kciuki za Artura, ale ma niewielkie szanse na pokonanie Wildera. Komuś chyba zabrakło cierpliwości" - stwierdził były mistrz świata Dariusz Michalczewski w nawiązaniu do informacji o pojedynku Szpilki z Deontayem Wilderem o pas WBC w wadze ciężkiej.

W niedalekiej przeszłości kilku polskich pięściarzy, m.in. Andrzej Gołota, Albert Sosnowski i Tomasz Adamek, bezskutecznie walczyło o tytuły mistrza świata kategorii ciężkiej. Za niewiele ponad miesiąc, tj. 16 stycznia w Nowym Jorku Szpilka ma się spotkać z broniącym pasa World Boxing Council Wilderem.

 

Promotor Szpilki: Czekamy na finalizację walki Szpilki o pas WBC

 

"Mam wrażenie, że komuś zabrakło cierpliwości i patrzy krótkowzrocznie. Po to buduje się karierę takiego boksera jak Artur Szpilka, aby w najlepszym momencie dać mu walkę o mistrzostwo świata. Ale w tym momencie moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie i jego szanse na pokonanie Wildera będą niewielkie" - powiedział PAP Michalczewski, do którego przez wiele lat należał pas czempiona WBO w wadze junior ciężkiej.

 

26-letni Szpilka do tej pory wygrał 20 walk, a przegrał jedną, z Bryantem Jenningsem. Wcześniej pokonał m.in. Mike'a Mollo, mimo że był na "deskach" w tym pojedynku. Ze światowej czołówki pięściarz z Wieliczki jeszcze nigdy z nikim nie rywalizował.

 

"Trochę za wcześnie ta walka, jego promotorzy mogliby jeszcze trochę poczekać. Czas działałby na korzyść Szpilki. Przecież i ogromnych pieniędzy też jeszcze nie zarobi, to nie ten etap kariery, aby gaże były znakomite. Ile może dostać Artur? 100-200 tysięcy dolarów, może więcej, ale trzeba pamiętać o odliczeniu pieniędzy dla trenerów, promotorów, o podatkach itd." - stwierdził słynny bokser.

 

Kilka dni temu amerykańskie media informowały, że propozycję walki z Wilderem dostał też Tomasz Adamek.

 

"Wydaje się mi się, że bardzo doświadczony Tomek Adamek byłby groźniejszym i niebezpieczniejszym rywalem na Wildera. Szpilka jest pewny siebie, taki ma charakter, ale gadaniem nikt walki nie wygrał. Zobaczymy co z tego wyjdzie, będę trzymał kciuki za niego" - dodał Michalczewski.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Szpilki. W sierpniu Polak pokonał Yasmany'ego Consuegrę.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze